Francja koronawirusTurysci.pl

Koronawirus w ośrodku turystycznym, zarażone dziecko. Miasteczko robi wszystko, by uniknąć paniki

Francja przekazała bardzo niepokojące informacje. W turystycznym, popularnym kurorcie wykryto pięć przypadków zarażenia groźnym koronawirusem. Miasteczko robi wszystko, by powstrzymać falę paniki.

Francja przekazała informacje, że w jednym z popularnych kurortów turystycznych odkryto pięć przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie te osoby mieszkały w jednym domku, a jak poinformowała agencja Reutera, do zarażenia doszło prawdopodobnie od Brytyjczyka, który niedawno wrócił z Singapuru.

Relacja świadków tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wyciska łzy. Smutne słowa, straszna sytuacjaRelacja świadków tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej wyciska łzy. Smutne słowa, straszna sytuacjaCzytaj dalej

Kurort narciarski, w którym wykryto zakażenia, znajduje się w miejscowości Les Contamines-Montjoie, który położony jest niedaleko Mont Blanc. Obecnie trwa tam szczyt sezonu narciarskiego, dlatego miasteczko obawia się wybuchu paniki wśród turystów.

Francja: zakażenia koronawirusem w ośrodku narciarskim

Daily Mail przekazało, że osoby zakażone to 48-letni mężczyzna, jego 9-letni syn oraz trzy niespokrewnione z nimi osoby, które mieszkały w tym samym domku. Mieszkańcy relacjonowali, że osoby te zostały przetransportowane do szpitala karetkami oraz śmigłowcami w nocy z piątku na sobotę. Ich stan określany jest jako dobry, sytuacja jednak jest bardzo poważna.

By uniknąć zagrożenia, do izolacji trafiło oprócz zakażonych jeszcze sześć osób należących do ich rodzin, u których jak na razie nie stwierdzono obecności wirusa. Są to działania prewencyjne, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby.

Miasteczko chce uniknąć paniki

Serwis Lepoint.fr zacytował lokalne biuro turystyczne, do którego turyści mają teraz masowo wydzwaniać z pytaniami, czy urlop w tym miejscu jest bezpieczny. Wiele osób zdecydowało się również na natychmiastowe odwołanie swojego przyjazdu.

Zgodnie z przekazami medialnymi, lokalna apteka przeżywa nalot klientów, a wszyscy pytają o maseczki chirurgiczne. Lepoint.fr cytowało aptekarza, który sprzedaje je niechętnie, bowiem nie chce wywołać paniki - widok ludzi w maskach może doprowadzić do "psychozy", która jedynie spotęguje poczucie zagrożenia i strach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Największa gwiazda TVP wylądowała w szpitalu. Fani są załamani
  2. 4-letnia Maja walczy z rakiem. Wszystko zaczęło się od bólu w nogach
  3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii Wschodniej
  4. Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę
  5. Tragedia na lotnisku, samolot staranował pracownika, drugi w szpitalu. Film trafił do sieci
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł