francjaFot. Pixabay.com/jan-jaap

Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą

Francja zmaga się ze skutkami nietypowej jak na luty pogody. Zbyt wysokie temperatury powodują nagłe zmiany w górach. Władze państwa ostrzegają turystów, ogłaszając pomarańczowy alarm.

Francja odczuwa postępujące zmiany klimatu. Temperatura na południu kraju sięga już 25 stopni, a synoptycy zapowiadają nawet 27 w przyszły poniedziałek. Ludzie mogą cieszyć się z możliwości porzucenia ciepłych ubrań na rzecz krótkich rękawków, taka pogoda nie jest jednak powodem do radości.

13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragediiCzytaj dalej

Zalegająca w górach pokrywa śnieżna osuwa się i powoduje poważne zagrożenie. Turyści muszą zachować szczególną ostrożność.

Francja ogłosiła pomarańczowy alarm

Już w poniedziałek we francuskich Alpach temperatura osiągnie 17 stopni Celsjusza w Górnej Sabaudii, a 19 st. w departamencie Isère w regionie Owernia-Rodan-Alpy. W tamtych regionach władze ogłosiły drugi, pomarańczowy stopień zagrożenia lawinowego. Wiąże się to z ryzykiem spowodowania lawiny przez zbytnie obciążenie nawisów śnieżnych na stromych stokach. Do samoistnego zarwania się pokrywy śnieżnej nie powinno dojść, zaleca się jednak szczególną ostrożność.

Niedawno drugi stopień zagrożenia lawinowego ogłoszono także w Tatrach, który obecnie podniesiony został do stopnia trzeciego. Panuje tam podobna sytuacja, jednak temperatury są znacznie niższe. Amatorzy sportów zimowych muszą szczególnie uważać, a turyści wychodzący na szlaki muszą zadbać o odpowiednie wyposażenie oraz zachowanie środków bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie połowa Polaków powinna go zapłacić. Podatek od posiadania psa coraz wyższy
  2. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

Żródło: TVP Info

Następny artykuł