Francja domScreen/youtube/Triangulum Galaxy Productions

Sprzedano najdroższy dom na świecie. Niewyobrażalna kwota, większość może tylko pomarzyć [ZDJĘCIA]

Francja bez wątpienia jest wyjątkowym krajem, w którym nie brak przepięknych miejsc. Pełno jest także luksusowych wilii i posiadłości, w których delektować się można niepowtarzalnymi widokami. Teraz najdroższy dom świata został sprzedany.

Francja pochwalić się może tym, że na jej terenie znajduje się najdroższy dom na całym świecie. Znajduje się na południu kraju i nazywany jest Villą Les Cedres. Trzeba przyznać, że wygląda oszałamiająco, a luksus i wygoda aż biją po oczach. Dwa lata temu wyceniono jej wartość, a rok temu transakcja została zakończona. Dopiero teraz jednak na jaw wyszła dokładna kwota sprzedaży oraz nazwisko kupca.

Oferta, jakiej jeszcze nie było. Wakacje na Bahamach zupełnie za darmo, jest jednak jeden haczykOferta, jakiej jeszcze nie było. Wakacje na Bahamach zupełnie za darmo, jest jednak jeden haczykCzytaj dalej

Jak się okazuje, niesamowitą willę kupił ukraiński miliarder Rinat Achmetow.Jest on założycielem największego konglomeratu przemysłowego, funkcjonującego na terenie Ukrainy, System Capital Management JSC. Jego majątek na chwilę obecną szacuje się na 6,1 mld dolarów.

Francja: najdroższy dom świata został sprzedany

Villa Les Cedres dwa lata temu wyceniona została na 350 mln euro, co sprawiło, że uznano ją za najdroższy dom na świecie. Ostatecznie jednak ukraiński miliarder dał za nią mniej, choć kwota i tak zwala z nóg - według Bloomberga zapłacił 200 milionów euro, czyli ponad 850 mln złotych.

Kwota jest tak wysoka, że aż wydawać się może abstrakcyjna. Większość z nas może jedynie o takich pieniądzach pomarzyć.Trudno sobie wyobrazić posiadłość, która jest tyle warta, Villa Les Cedres jednak jest naprawdę niezwykła - ma 10 sypialni, 4 pokoje gościnne, bogatą bibliotekę, salę kinową, balową, basen, kręgielnie, a nawet kaplicę. Cała posiadłość ma powierzchnię 14 hektarów. Dla miłośników koni przygotowana jest też stajnia, w której zmieści się 30 zwierząt.

Miejsce to ma również niesamowitą historię. Posiadłość należała w latach 1904-1924 do Leopolda II, króla Belgii. Następnie trafiła w ręce rodziny Marnier-Lapostolle, a ostatnim właścicielem było konsorcjum zajmujące się produkcją alkoholi, Davide Campari-Milano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Tomasza Mackiewicza zabrała głos. Powiedziała całą prawdę o tragedii na Nanga Parbat
  2. Wczesne objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin
  4. Opłakane skutki brexitu dla Polski. Doniesienia rządowego instytutu nie pozostawiają złudzeń
  5. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Źródło: National Geographic

Następny artykuł