Turysci.pl
flixbus odraża ofertę

fot. Flixbus - materiały prasowe

Flixbus ogłosił zmiany na Wielkanoc i kwiecień. Odmrażają ofertę dla podróżnych

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Flixbus ogłasza odmrażanie swojej oferty dla turystów. Już na Wielkanoc oraz w kwietniu będziemy mogli skorzystać z około 20 linii, obejmujących zarówno najpopularniejsze miasta w Polsce, jak i część poza granicami naszego kraju. To ważna wiadomość od przewodnika po blisko trzech miesiącach znacznie ograniczonego funkcjonowania.

 • Flixbus ogłasza rozmrażanie oferty dla turystów. Od 25 marca pasażerowie mają do wyboru około 20 linii

 • Przewoźnik oferuje 11 kursów krajowych oraz 10 zagranicznych

 • Na spisie tras umieszczono miasta cieszące się największym zainteresowaniem w okresie wiosennym i wielkanocnym, m.in. Karpacz, Warszawę, Paryż czy Berlin

Od 25 marca Flixbus zaoferuje swoim pasażerom około 20 tras, które mają ułatwić podróże krajowe i zagraniczne w czasie Świąt Wielkanocnych oraz w kwietniu. Zgodnie ze słowami dyrektora zarządzającego przewoźnika, jest to odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez samych podróżnych. Planowo wznowienie działalności bowiem miało mieć miejsce dopiero na koniec kwietnia.

Flixbus zaprasza na wyjazdy wielkanocne i kwietniowe urlopy

Kwietniowe wznowienie połączeń Flixbusa ma pomóc zarówno osobom dojeżdżającym na Święta Wielkanocne do bliskich, jak i turystom. Tak wynika z przeglądu dostępnych tras, wśród których znajdują się też miasta atrakcyjne pod względem urlopowym.

komisja europejska przedstawiła projekt paszportu

KE przedstawiła projekt paszportów szczepionkowych. Ma ułatwić swobodne podróże po Europie

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Wśród kierunków krajowych dostępne będą poniższe miasta:

 • Warszawa,

 • Wrocław,

 • Szczecin,

 • Katowice,

 • Kielce,

 • Karpacz,

 • Poznań,

 • Kraków,

 • Białystok,

 • Konin,

 • Łódź.

Pasażerowie mają do wyboru również kierunki zagraniczne, skupione na trzech państwach: Francji, Holandii oraz Niemczech:

 • Paryż,

 • Berlin,

 • Drezno,

 • Dortmund,

 • Bonn,

 • Rotterdam,

 • Hamburg,

 • Amsterdam,

 • Hanower,

 • Essen.

Kursy na trasach Wrocław-Zakopane, Poznań-Karpacz, Warszawa-Rzeszów oraz Warszawa-Lublin obecnie są zaplanowane wyłącznie na okres Wielkanocny. Przewoźnik zapewnia jednak, że możliwe będzie przedłużenie ich funkcjonowania, jeśli będzie na nie zapotrzebowanie.

Pełne wznowienie działalności planowaliśmy pierwotnie na koniec kwietnia, czyli w momencie otwarcia kalendarza wiosenno-letniego, jednak z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na podróże i sygnały od naszych pasażerów zdecydowaliśmy się na wcześniejsze uruchomienie części połączeń. Czas zamrożenia siatki wykorzystaliśmy przede wszystkim na usprawnienie procesów i solidne przygotowanie na nadchodzący sezon. Zarówno my, jak i nasi partnerzy autobusowi z niecierpliwością czekamy na powrót do pełnej skali działalności. Mamy nadzieję, że sytuacja pozwoli nam na utrzymanie i dalsze rozwijanie oferty [pis. org.] – czytamy w komunikacie Flixbusa, wysłanym redakcji Turysci.pl.

Polski rząd rozważa ogólnopolski lockdown

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, zgodnie z którymi nasz rząd rozważa wprowadzenie ogólnopolskiego lockdownu. Mogłoby to oznaczać zamknięcie znacznej części branży turystycznej, hoteli i wszelkich ośrodków, do których wyjazdy planowali turyści w czasie Wielkanocy.

Zapytaliśmy przedstawicieli Flixbusa, co firma myśli o takim scenariuszu.

W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy wyraźny wzrost popytu i zapytań od pasażerów, na podstawie czego wybraliśmy 20 linii do uruchomienia w najbliższym czasie. Zakładamy, że nawet w przypadku lockdownu w Polsce, połączenia, które teraz wracają do oferty zostaną już na stałe i pasażerowie będą z nich korzystać. Większość z nich to linie międzynarodowe – do Niemiec, Francji i Holandii, gdzie ruch odbywa się nie tylko w celach turystycznych, ale także zarobkowych. W kraju natomiast spodziewamy się, że mimo wszystko w okresie wielkanocnym wiele osób będzie chciało odwiedzić rodzinne strony – stwierdził dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, Michał Leman, dla portalu Turyści.pl.

Dyrektor podkreślił również, że dla wygody pasażerów i zapewnienia im bezpieczeństwa w czasie pandemii, Flixbus wprowadził wiele nowych rozwiązań. One rónież mogą skłonić podróżnych do skorzystania z nowej siatki połączeń.

Z perspektywy naszych pasażerów, na pewno istotną informacją jest to, że w ostatnim czasie zautomatyzowaliśmy wiele procesów związanych z szybkim reagowaniem na nowe restrykcje i wprowadziliśmy m.in. możliwość automatycznego zwrotu za niewykorzystane bilety czy odwołane kursy oraz szybszy proces przebookowania w razie zmian w siatce – czytamy.

Flixbus przygotowany na pandemię?

Obecnie na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych widnieje informacja odradzająca wszelkie podróże zagraniczne z uwagi na sytuację pandemiczną na świecie. Flixbus mimo to oferuje połączenia międzynarodowe, podkreślając jednak, że podróżni muszą na bieżąco monitorować aktualne zasady wjazdów do poszczególnych krajów.

Obecnie prowadzona jest sprzedaż większości kursów do 28 kwietnia, jednak Leman zapewnia, że w przyszłym miesiącu informacje dotyczące siatki połączeń zostaną zaktualizowane o kolejne miesiące.

Flixbus wprowadza również nowe rozwiązanie - system pełnej rezerwacji miejsc, który dostępny ma być na większości kursów. Dzięki niemu każda osoba będzie miała przydzielone konkretne miejsce, co z pewnością pomoże w przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

W komunikacie podkreślone zostało również, że turyści wsiadający do zielonych autokarów, są zobowiązani do przestrzegani wszystkich procedur bezpieczeństwa i higieny, związanych z sytuacją pandemiczną. W związku z tym podczas całej podróży turyści muszą mieć zasłonięte usta oraz nos.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Flixbus

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >