Flaga - poznajecie, do kogo należy?pixabay.com yacubee

Czyja flaga jest na zdjęciu? Nie każdy umie odpowiedzieć prawidłowo

Flaga ma ogromne znaczenie dla każdego kraju. Mieszkańcy niemal zawsze z dumą ją prezentują i szanują. Osoby za granicy jednak nie zawsze się orientują, jaki kraj reprezentuje dany wzór lub zestaw kolorów. Jak jest w tym przypadku, wiecie?

Flaga na zdjęciu ma charakterystyczne barwy: biały, czerwony i niebieski. Trójkąt z lewej strony stonowi dużą podpowiedź, jednak mimo to nie każdy jest w stanie powiedzieć, do jakiego kraju należy. Umiecie rozpoznać, jaki kraj reprezentuje flaga ze zdjęcia? Należy do jednego z naszych sąsiadów - to powinno zdecydowanie ułatwić domyślenie się, o jakinm kraju mowa.

Tomasz Zimocha poszedł na grzyby, musiał natychmiast wzywać pomoc. Apeluje do wszystkich PolakówTomasz Zimocha poszedł na grzyby, musiał natychmiast wzywać pomoc. Apeluje do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Choć zadanie wydaje się proste, wcale takie nie jest. Mimo wielu godzin spędzonych na geografii w szkolnej ławie pamięć co do flag szybko ulatuje. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że nawet dorośli nie są w stanie poprawnie nazwać większości z nich. Poza tymi najbardziej charakterystycznymi, które na dobre przedostały się do popkultury (jak Flaga Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii, które często można spotkać ot choćby nadrukowane na koszulki), mało kto raczej interesuje się tym, jak wyglądają.

Flaga z niebieskiem trójkątem

Wiecie, jaki kraj ma taką flagę? Chodzi oczywiście o Czechy. Historia wzoru jest długa. Początkowo składała się z 2 kolorów: białego i czerwonego. Już w XV wieku posługiwano się czerwoną flagą z białym lwem, jednak w XIX ze względu na podobieństwo do flagi Polski postanowiono wproawdzić kilka zmian. Powołano specjalną komisję, która ustaliła, że od tej pory Czechy będą reprezentowane przez trzy kolory, a do bieli i czerwieni dołączy też niebieski.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowa
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina

Wpierw niebieski trójkąt sięgał tylko 1/3 długości flagi, to się jednak nie spodobało parlamentarzystom, którzy chcieli podzielenia jej na 5 pasów. W końcu w 1920 roku, po namowach artystów, zadecydowano, że trójkąt będzie sięgał do połowy długości. W takiej formie znamy ją dzisiaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. Czy widziałeś u siebie podobną monetę? Chodzi o nominał 5 zł, możesz być milionerem
  3. Kiedyś był hitem PRL-u, teraz na sam widok łzy lecą z oczu. Niestety, upadek zbliża się nieubłaganie
  4. Skandaliczne ustalenia ws. uwielbianego podróżnika. Na jego komputerze znaleziono najgorsze rzeczy
  5. Maryla Rodowicz bez ubrań biegała po hotelowych korytarzach. Kompromitujące fakty wyszły na jaw
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł