flaga wielkiej brytaniiFot. pixabay.com/ Nerivill

Wiecie, czyja flaga jest na zdjęciu? Co roku państwo odwiedzają tysiące turystów

Flaga, która wszystkim jest bardzo dobrze znana często jest błędnie identyfikowana. Wielu mogłoby się wydawać, że to barwy Anglii, prawda jest jednak inna. Znacie prawidłową odpowiedź na to pytanie?

Flaga Wielkiej Brytanii jest często mylona z flagą Anglii. Chociaż wyglądają one zupełnie inaczej, turyści często popełniają taki błąd. Jak wygląda zatem flaga Anglii, a jak Wielkiej Brytanii? Odpowiedź jest zaskakująco prosta, wystarczy przyjrzeć się obu weksyliom.

Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowyKościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowyCzytaj dalej

Flaga Anglii czy Wielkiej Brytanii?

Zdarza się, że turyści mylą Anglię z Wielką Brytenią, co wynika po części z błędnego rozumienia pojęcia "państwa" i "kraju". Wielka Brytania jest państwem, czyli formą organizacji społeczeństwa posiadającą własne prawo na określonym terytorium. W jego skład wchodzą cztery kraje: Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna.

Każdy z krajów posiada własną flagę. Jeżeli chodzi o Anglię, jest to czerwony krzyż świętego Jerzego na białym polu. W skład symbolu Wielkiej Brytanii wchodzi jeszcze krzyż świętego Patryka (patrona Irlandii) wkomponowany w krzyż świętego Andrzeja (patrona Szkocji). Walia, która w czasie powstania flagi była częścią Królestwa Anglii nie ma swojego symbolu na fladze państwowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Pół Polski zagrożone. Żywioł nie zna litości, alarm IMGW, lepiej nie wychodzić z domów
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów

Turyści najchętniej odwiedzają Londym, który jest stolicą zarówno Anglii i Wielkiej Brytanii. Odwiedziliście kiedyś to państwo? Znaliście wcześniej genezę flagi? Napiszcie w komentarzu pod postem na naszym Facebooku.

flaga wielkiej brytanii

fot. wikipedia.org/ JW1805/ własność publiczna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. Słynne linie lotnicze właśnie potwierdziły. Smutne, współczujemy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Ostrzegali ją, żeby nie podchodziła za blisko goryla, ale nie słuchała. Wszystko się nagrało

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł