First minute kiedy rezerwowaćPixabay.com/Comfreak

Zastanawiasz się kiedy rezerwować first minute? Nie czekaj, bo przegapisz promocje

First minute podbija polski rynek turystyczny. Wakacje wykupywane z wyprzedzeniem sprzedają się jak świeże bułeczki, bo są niezwykłą okazją. Dzięki nim zyskać możesz wyjątkowe oferty i promocje, o których można zapomnieć, rezerwując wycieczkę na ostatnią chwilę.

First minute to specjalny rodzaj ofert dostępnych w biurach podróży, których cechą charakterystyczną jest rezerwowanie wycieczek ze znacznym wyprzedzeniem. Jeszcze do niedawna szczególnie opłacalne były oferty last minute, które wymagały przygotowania się do wyjazdu niemalże z dnia na dzień. Ten rodzaj jednak zakłada, że klient często nawet rok przed wczasami, już będzie pewny, że w konkretnym terminie będzie w stanie wybrać się na kolejny urlop. Nie każdy jednak ze względu na pracę zawodową ma taką możliwość, dlatego first minute zwykle wiąże się z okazyjną ceną i wieloma innymi udogodnieniami.

Długi weekend w 2020 roku? Zorganizuj sobie urlop i zwiedzajDługi weekend w 2020 roku? Zorganizuj sobie urlop i zwiedzajCzytaj dalej

Kiedy rezerwować first minute?

Oferty first minute na przyszłoroczne wakacje zwykle pojawiają się w biurach podróży tuż po zakończeniu obecnego sezonu. Konieczne jest więc uważne obserwowanie stron internetowych i jak najszybsze reagowanie, jeśli jest się zainteresowanym. Przynieść to może znaczne korzyści, zwykle bowiem wczesna rezerwacja wiąże się z szeregiem udogodnień.

Oprócz niskiej ceny turysta cieszyć się może również różnymi dodatkami, wśród których znaleźć można dodatkowe ubezpieczenia, bonusowe wycieczki czy pokoje o podwyższonym standardzie, niedostępne dla osób wykupujących wycieczkę w późniejszym terminie.

Gdzie lecieć na first minute?

Paleta możliwości w first minute zwykle nie różni się znacząco od standardowej oferty danego biura podróży. Może w niej brakować miejsc szczególnie odległych czy egzotycznych, jednak te cieszące się największą popularnością zwykle są do dyspozycji klienta.

Wśród najczęściej wybieranych ofert można znaleźć takie wakacyjne klasyki, jak np. Riwierę Turecką, Grecję, Bułgarię czy Hiszpanię. Wszystkie te miejsca cechują się rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, a proponowane wycieczki zwykle są w taryfie all inclusive w jednym z kilkugwiazdkowych hoteli.

Następny artykuł