Finlandia z przypadkiem felernego promu.Fot. NICLAS NORDLUND/AFP/East News

281 osób uwięzionych na promie. Trwa akcja, wiadomość z zagranicy

Finlandia pracuje nad sprawą 281 osób, które utknęły na promie kursującym do Szwecji. Obecnie krajowe służby zabezpieczają ewakuację pasażerów, którzy tuż po zniesieniu obostrzeń, chcieli dostać się do zachodniego sąsiada.

Finlandia - to tutaj doszło do “blokady” promu, który osiadł na mieliźnie. Na pokładzie przebywa 281 osób, a kapitan zarządził masową ewakuację. Co ciekawe, nie jest to pierwszy taki przypadek krajowej jednostki.

Polsat alarmuje, zacznie się w czwartek. Wyglądają jak śmieci, pod żadnym pozorem nie dotykajPolsat alarmuje, zacznie się w czwartek. Wyglądają jak śmieci, pod żadnym pozorem nie dotykajCzytaj dalej

Finlandia: Ewakuacja pasażerów promu

Jak podają dziennikarze Onetu, do zdarzenia doszło w okolicach południa w rejonie Wysp Alandzkich. Jednostka kursowała z Turku (Finlandia południowo-zachodnia) do Sztokholmu. Jednostkę zabezpiecza kilkanaście oddziałów ratunkowych. Wśród wszystkich 281 pasażerów, jest 80 członków załogi.

Finlandia usłyszała o zdarzeniu przede wszystkim ze względu na szybką reakcję kapitana statku. Po tym, jak jednostka osiadła na mieliźnie, kapitan natychmiast ogłosił ewakuację. Według deklaracji służb, na pokładzie żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń, a załodze nie grozi większe niebezpieczeństwo.

Finlandia ze sprawą felernego promu

Według oddziałów Straży Przybrzeżnej - Finlandia Zachodnia, osoby przebywające na statku są obecnie transportowane do stolicy Wysp Alandzkich, Maarianhamina. Co ciekawe, pasażerowie skorzystali z połączenia tuż po zniesieniu obostrzeń dla turystów przybywających z Finlandii do Szwecji. Jak podaje redakcja Onetu, w piątek (18 września) prom pojawił się w porcie niemal pusty, aby po sobotnich zmianach - przewieźć pierwszych chętnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamie
2. 12-letni chłopiec z autyzmem zbudował Titanica z klocków Lego. Jak oceniacie jego pracę?
3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów

Finlandia już teraz określa zdarzenie mianem “wyjątkowego” oraz “poważnego”, jednak nie jest to pierwszy taki przypadek. Jak podaje gazeta "Helsingin Sanomat", na którą powołuje się m.in. Onet, ten sam prom już w 2013 roku wpłynął na mieliznę w okolicach Wysp Alandzkich. Wtedy też na pokładzie było około 2 tys. pasażerów. Niestety, mniej szczęścia mieli podróżujący promem jednego z azjatyckich przewoźników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jego pies wciąż uciekał z podwórka. Mężczyzna wybudował płot, niestety nie przemyślał jednego
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Strój Oliwii Bieniuk na plaży powala. Wszyscy patrzą na jedną rzecz, fanom zabrakło słów
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy z żoną w lesie. Nie znaliśmy prezydenta od tej strony
  5. Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, Polacy sami się prosili
  6. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze

Źródło: Onet

Następny artykuł