filmy w kinie samochodowymFot. wikimedia.commons/ FabSubeject/ CC BY-SA 3.0/ https://https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/ zdjęcie poglądowe

Za granicą ciągle działają kina samochodowe mimo pandemii. Udzielono im specjalnego pozwolenia na kilku zasadach

Filmy oglądane na dużym ekranie lepiej się zapamiętuje. Dla miłośników kina dostępne jest teraz jedynie kino samochodowe, które działa na specjalnych zasadach. Nie możemy wejść do klasycznej sali, ale z fotela własnego samochodu też dobrze się ogląda.

Filmy emitowane w telewizji nie zawsze odpowiadają naszym oczekiwaniom, a do kina nie możemy pójść przez pandemię. W niemieckim Essen działa jednak kino samochodowe, które po kilku modyfikacjach stało się bezpieczne dla widzów. To świetny sposób na poczucie odrobiny normalności w świecie opanowanym przez pandemię koronawirusa i rygorystyczne zasady bezpieczeństwa.

Tłumy przyszły na Wielkanoc pod kościoły mimo pandemii. Nie posłuchali nawet duchownych, zadziwiające wiadomości z zagranicyTłumy przyszły na Wielkanoc pod kościoły mimo pandemii. Nie posłuchali nawet duchownych, zadziwiające wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Filmy na dużym ekranie

Osoby czekające na nowości światowego kina nie muszą już czekać na koniec kwarantanny czy wersję online. W kinie samochodowym można w bezpiecznych warunkach obejrzeć wyczekiwany film i nie obawiać się choroby. Kino w Essen uzyskało specjalne pozwolenie, bez którego nie mogłoby działać. Wcześniej konieczne było wprowadzenie kilku zmian, by spełnić warunki postawione przez władze państwa.

Najważniejsze jest unikanie wszelkich kontaktów, zarówno pomiędzy widzami, jak i obsługą kina. Płatności dokonywane są jedynie bezdotykowo, żaden kasjer nie przyjmie gotówki. Bilety należy kupić za pośrednictwem strony internetowej, by później okazać je na ekranie telefonu lub tabletu. Osoba z obsługi zeskanuje kod przez szybę w samochodzie, więc nie ma ryzyka zarażenia w tej krótkiej chwili.

Dzisiaj grzeje: 1. Podali zasięg koronawirusa, gdy jedziesz rowerem. Ryzyko jest ogromne
2. Wirus już zmutował i ma trzy typy. Wiadomo, który sieje spustoszenie w Europie

Sklep z przekąskami pozostaje zamknięty, więc amatorzy przekąsek w czasie seansu muszą je przywieźć ze sobą. Widzowie zobowiązani są do pozostania w samochodach przez cały czas trwania wizyty w kinie. Jedyną możliwością wyjścia z auta jest udanie się do toalety. W tym miejscu obsługa kontroluje odstępy w kolejce, o czym zapewnił menadżer kina Frank Peciak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 16-latek nie miał żadnych szans, dwie osoby walczą w szpitalu. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  2. NRP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  3. Niezwykła wioska kusi masą kolorów. Turyści nie mogą oderwać wzroku
  4. Mafia rozdaje żywność potrzebującym w czasie pandemii. "Wykorzystuje fakt ubóstwa, by rekrutować ludzi"
  5. Hotel przyjmuje wyjątkowych gości w czasie kwarantanny. Ich właściciele mają koronawirusa
  6. Legendarny polski klub o krok od bankructwa. Jest coraz gorzej, władze rozkładają ręce

Żródło: Punkt media

Następny artykuł