film z Włoch szokujeScreen/youtube/Sky News

W sieci pojawił się film z włoskiego szpitala, pokazuje tragedię. "To nie chaos, a piekło"

Film, który pojawił się w internecie, może wywołać szok. Pokazuje otwarcie jak wygląda sytuacja we Włoszech. Jest naprawdę źle, co przyznają sami lekarze.

Film został nagrany dzięki uprzejmości jednego z włoskich szpitali, znajdującego się w Bergamo. Wyrażono tam zgodę na to, by jeden z brytyjskich dziennikarzy wszedł do środka i opisał światu to, o czym zwykle się nie mówi. Niestety sytuacja tam jest bardzo zła, a włoscy lekarze mają bardzo ważne przesłanie dla specjalistów na całym świecie - ostrzegają ich przed tym, do czego może dojść w wyniku pandemii koronawirusa.

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyPotwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Porażający film z Włoch

Dziennikarz Stuart Ramsey napisał po wejściu do szpitala dwa znamienite słowa - "to przerażające". Tylko one wystarczą, by wyobrazić sobie, co dzieje się we włoskich ośrodkach. Bergamo jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią miast na całym świecie. Niedawno tamtejszy ordynator oddziału pneumologii we włoskich mediach wspominał pierwszy dzień, gdy pojawił się tam koronawirus.

- Wczesnym rankiem wchodzę na pogotowie, tego nigdy nie zapomnę. Jak na wojnie. Nie znajduję innego określenia. Wszędzie pacjenci z ciężkim zapaleniem płuc, którzy charczą; na noszach, na korytarzach - opisywał.

Ramsey reprezentujący Sky News miał okazję wejść do środka, nagrać wszystko, a następnie opublikowano zapis na Youtube. Widać na nim dziesiątki ciężko chorych ludzi, którzy zajmują niemal każdą, wolną powierzchnię w placówce.

- To nie chaos, ale piekło. Próbują złapać oddech, trzymają się piersi i wpatrują się w urządzenia, które pompują im tlen do płuc. Personel medyczny prowadzi wojnę. Wojnę, którą na tę chwilę przegrywa - czytamy w artykule.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Trzeba przyznać, że nagranie robi piorunujące wrażenie i odbiło się szerokim echem nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Przypomnijmy, że sytuacja w tym kraju jest naprawdę bardzo zła, do tej pory zmarło tam już niemalże 7 tysięcy osób, a zakażonych jest około 54000.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość

Źródło: RMF24

Następny artykuł