film na wieczórFot. youtube.com/ Movieclips/ screen

Genialny film dla wszystkich podróżników. Aż się chce przeżyć przygodę życia

Film przedstawiający historię dwóch mężczyzn, którzy nie mają nic do stracenia. Pomimo wielu różnic wyruszają we wspólną podróż, by po licznych przygodach zostać przyjaciółmi.

Film w reżyserii Roba Reinera pozwoli nam przeżyć podróż razem z głównymi bohaterami, bez wychodzenia z domu. Gdy opuszczanie mieszkania nie jest bezpieczne, lepiej zostać na kanapie i dać się wciągnąć w świat z ekranu telewizora.

Trzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na uliceTrzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na uliceCzytaj dalej

Film o podróży życia

The Bucket List (polski tytuł "Choć goni nas czas"), to krótka historia dwóch mężczyzn pochodzących ze skrajnie różnych środowisk, którzy spotykają się w szpitalnej sali. Obaj usłyszeli podobną diagnozę: został im najwyżej rok życia. W obliczu zbliżającej się śmierci milioner (Jack Nicholson) i mechanik samochodowy (Morgan Freeman) dochodzą do wniosku, że ostatnie chwile życia chcą spędzić na robieniu tego, na co nie mieli dotąd czasu. Spisują listę rzeczy (bucket list) do zrobienia i wyruszają w podróż pełną przygód.

Edward Cole (Jack Nicholson) przez całe życie dążył do powiększania swojej fortuny. Całkowicie poświęcił się pracy, licząc zyski, lecz zapominając o swojej rodzinie. Nigdy nie zastanawiał się, czego mógłby chcieć więcej od życia, bo zdawało mu się, że ma już wszystko.Zajmowały go takie sprawy jak planowanie przejęcia kolejnej firmy, czy liczenie zysków przy filiżance wyśmienitej kawy.

Carter Chambers (Morgan Freeman) jeszcze na studiach dostał polecenie utworzenia listy marzeń, które chce spełnić, zanim kopnie w kalendarz. Nie był jeszcze na to gotowy, a później zabrakło mu czasu. Żona, dzieci, i warsztat samochodowy, w którym przepracował 45 lat, skutecznie zajmowały mu czas. Od czasu do czasu spisywał na kartce rzeczy, które chciałby zrobić, gdyby mógł sobie na to pozwolić.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Dwa światy, wspólny cel

W momencie, gdy obaj trafiają do jednej szpitalnej sali, następuje zderzenie dwóch różnych światów. Początkowe kłótnie przechodzą we wspólne planowanie podróży życia, na którą żaden z nich nie mógł sobie wcześniej pozwolić. Mając za nic zalecenia lekarzy i protesty rodziny, przemierzają świat od Taj Mahal po równinę Serengeti. Po drodze czeka ich wiele przygód i wyzwań, takich jak skok ze spadochronem, wyścigi starymi samochodami, zrobienie tatuażu w podrzędnym salonie czy obiady w wytwornych restauracjach. W ostatnich miesiącach, jakie im pozostały, zobaczą więce niż przez całe dotychczasowe życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Następny artykuł