Fiat 126p dla wielu jest kultowywikipedia.org P-szat

Kto jeździł na wakacje słynnym fiatem 126p?

Fiat 126p, choć mały, mógł pomieścić całe rodziny razem z bagażem. Może było ciasno, ale dla wielu to najpiękniejsze wakacyjne wspomnienia. Każdy, kto choć raz zabrał się słynnym maluchem nad morze czy w góry z pewnością nie żałował.

Fiat 126p produkowany był od 1972 roku i zrobił w Polsce prawdziwą furorę. Niemal każdy miał swój własny model w garażu i choć auto często się psuło można je było naprawić bez najmniejszego problemu. Łatwy do zaparkowania, lekki i idealny do każdego zadania, nawet wyjazdu na drugi koniec kraju razem z całą rodziną oraz górą bagaży. Mimo ograniczonej przestrzeni nikt nie narzekał na brak miejsca, wręcz przeciwnie - wszyscy uczestnicy wyprawy byli ogromnie zadowoleni, że w końcu mogą spokojnie odpocząć.

Żarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznychŻarty się skończyły, minister właśnie potwierdził. Będą nowe obostrzenia, koniec ze swobodą w miejscach publicznychCzytaj dalej

Fiat 126p woził całe rodziny

Oczekiwania co do podróży znacznie się zmieniły. Dziś muszą zostać spełnione konkretne warunki, luksusowy hotel, wygodny i szybki transport, klimatyzacja, maksymalny komfort, darmowe wi-fi na każdym etapie podróży, na miejscu moc atrakcji. Wycieczki all inclusive cieszą się coraz większą popularnością, a wymagania turystów są coraz większe. Można smiało powiedzieć, że dzisiejsi podróżnicy oczekują rzeczy, o których kilknanaście lat temu nikomu się nawet nie śniło. Szybki postęp technologiczny sprawił, że zwykły wyjazd pod namiot, zwłaszcza dla wielu młodych osób, jest zwyczajnie zbyt nudny.

Dzisiaj grzeje: 1. Nareszcie. Sąsiad Polski otworzył granicę. Turyści długo czekali na decyzję
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Już od jutra będą obowiązywały nowe ograniczenia. Rząd wydał decyzję ws. ruchu granicznego

Nic zatem dziwnego, że część Polaków z łezką w oku wspomina dawne czasy, gdy do szczęścia nie trzeba było wiele. O Internecie nikt nawet nie słyszał, jako jedzenie wystarczała bułka z mielonką turystyczną, a leżenie na plaży było wystarczająco atrakcyjne. Niezapominany jest także sposób, w jaki większość osób decydowała się podróżować. Najczęściej jechano własnym samochodem, nawet jeśli był to fiat 126p. Dziś chyba mało komu przyszłoby do głowy, by podróżować tak małym autem, jednak w dawnych czasach ludzie potrafili się tak zorganizować, by zabrać wielu pasażerów, komplet walizek i wytrzymać kilka godzin drogi bez szczególnych udogodnień. Dla wielu osób to najpiękniejsze wspomienia z udanych urlopów. Dziś podobny wyjazd byłby raczej trudny do zorganizowania.

A wy jeżdziliście na wakacje słynnym maluchem? A może woleliście podróż innym kultowym samochodem? Opowiedzcie o swoich wspomnieniach z wakacji w komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Następny artykuł