ferie wyjazdFot. Pixabay.com/pasja1000

Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe

Ferie zimowe to wyjątkowy czas w roku. Wyszaleć się wtedy można w białym puchu ze swoimi najbliższymi, trzeba jednak pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Jeśli o niej zapomnisz, twój zagraniczny urlop może legnąć w gruzach w jednej, krótkiej chwili.

Ferie zimowe spędzić można na dziesiątki różnych sposobów. Jedni preferują aktywny wypoczynek na nartach w Polsce lub za granicą, inni wędrują po ośnieżonych stokach, a kolejni uciekają w ciepłe miejsca i odpoczywają od niskich temperatur. Niezależnie od pomysłu, najważniejsze jest spędzenie czasu z rodziną, nie można jednak przy tym zapominać o jednej, niezwykle ważnej rzeczy.

Niestety wielu Polaków wciąż zaniedbuje kwestie zakupu ubezpieczenia podróżnego, gdy wyjeżdżają na ferie za granicę. Zapomina się o nim, odkłada na później lub zupełnie ignoruje, zakładając, że wszystko będzie dobrze. W popularnym powiedzeniu "najwięcej wypadków zdarza się w domu" zdaniem niektórych jest dużo prawdy, nie jest to jednak zasada, przez którą możemy rezygnować z dodatkowej ochrony.

Leczenie za granicą kosztuje krocie

Podczas ferii i zimowego szaleństwa za granicą bardzo łatwo o drobne wypadki. Czasem konieczne jest odwiedzenie lekarza lub specjalisty, a nawet krótki pobyt w szpitalu. Oczywiście to nic przyjemnego i każdy chciałby tego uniknąć, nie zawsze jednak to zależy od nas. Wtedy przychodzi do kolejnego bólu - portfela. Niestety leczenie w zagranicznych ośrodkach jest bardzo kosztowne.

Kraje Europy Zachodniej wysoko cenią wszelkie usługi medyczne. Najbanalniejsze działania pokroju prześwietleń i wizyty w klinice to koszty rzędu kilkuset euro. To z pewnością dla większości turystów będzie bardzo dotkliwy cios. Chyba każdy wolałby wydać to na przepyszny obiad oraz wstęp do kolejnej atrakcji, a nie pobyt w szpitalu.

Spraw, by Twoje ferie zimowe były bezpieczne

Takich sytuacji jednak można uniknąć, trzeba tylko wcześniej odpowiednio się przygotować. Wystarczy przynajmniej dzień wcześniej wykupić ubezpieczenie turystyczne i cieszyć się spokojem ducha. Nie można zapomnieć, że niemożliwe będzie skorzystanie z tej opcji w dzień wyjazdu. Można je zdobyć za kilka złotych za dzień, a w razie wypadku możemy się zrelaksować i nie martwić zasobnością portfela.

Warto zwrócić uwagę na stawkę leczenia, które pokrywa ubezpieczyciel, moment, od którego ochrona zacznie działać oraz wszelkie, dodatkowe prowizje, które niektóre firmy nakładają. Jeśli dokonasz właściwego wyboru, możesz mieć pewność, że Twoje ferie będą naprawdę jak z bajki.

>>>Sprawdź ubezpieczenie podróżne bezpośrednio tutaj<<<

Następny artykuł