Ferie strajki w AlpachFot. Pixabay.com/pasja1000/zdjęcie poglądowe

Gigantyczny strajk w górskich kurortach. Lepiej się przygotować, nic nie będzie działało

Ferie zimowe zostaną zakłócone przez bardzo nieprzyjemną sytuację. W popularnych, górskich kurortach dojść ma do gigantycznych, bezprecedensowych strajków.

Ferie zimowe dla milionów turystów są okazją na wypad w góry i odrobinę szaleństwa w białym puchu. Zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju, entuzjaści sportów zimowych bawić się mogą na nartach, snowboardzie czy zwykłych sankach.

Szwajcaria poszukuje Szwajcaria poszukuje "zabójcy z Polski". Alarm w mediachCzytaj dalej

Niestety ten błogi odpoczynek zakłócony zostanie przez gigantyczne strajki, które już zapowiedzieli pracownicy najpopularniejszych stacji narciarskich we francuskich Alpach oraz Pirenejach. Każdego roku swoje zimowe urlopy spędzają tam miliony turystów, może więc dojść do gigantycznego paraliżu.

Ferie zimowe zakłócone strajkiem

Do tej pory udział w ogromnym, bezprecedensowym strajku zapowiedzieli pracownicy ponad 50 stacji narciarskich. Kultowe lokalizacje pokroju Avoriaz czy Pra Loup zapowiadają, że protestować może nawet do 80% pracowników. Wszyscy zwracają się przeciwko reformie forsowanej obecnie przez Emmanuela Macrona. W jej wyniku część z zatrudnianych pracowników sezonowych może stracić zasiłki dla bezrobotnych zaraz po tym, jak skończy się zimowy sezon.

Jeszcze w niedzielę strajku nie będzie, przygotować się trzeba jednak na poniedziałek. Na dworcach kolejowych turystów powitają liczne demonstracje oraz prawdziwe tłumy protestujących. Ich liczba może sprawić, że w wielu kurortach nie będzie działało nic, a turyści na jakąkolwiek usługę będą musieli czekać bardzo długo. Jak podaje RMF24, nie wiadomo jeszcze, czy protesty przedłużone zostaną również na wtorek oraz środę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Lekarze stwierdzili, że jest tylko smutna. 15-latka powoli umierała na raka
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: RMF24

Następny artykuł