Ferie 2021 a koronawirusFlickr.com/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

""Modlimy się tylko, żeby nie doszło do lockdownu". Polscy hotelarze drżą przed nadchodzącymi feriami

Ferie to okres, o którym wiele osób już myśli. Po udanych wakacjach niektórzy planują już zimowy urlop w górach. Co roku pojawia się tam tłumy turystów. Pytanie jednak, czy koronawirus na to pozwoli. Hotelarze są zaniepokojeni.

Ferie w przyszłym roku mogą być inne niż do tej pory. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. W Polsce narzucono nowe restrykcje, które spowodowane są ogromnym wzrostem liczby zakażeń. Zaniepokoiło to hotelarzy w górach, którzy boją się kolejnego kryzysu w branży turystycznej. Przypominamy, że wiosną pandemia doprowadziła do upadku wielu firm. O obawach opowiedzieli w rozmowie z reporterem TVN.

Setki Polaków muszą opuścić domy do 8:30. Wielka ewakuacja w naszym kraju, sytuacja jest poważnaSetki Polaków muszą opuścić domy do 8:30. Wielka ewakuacja w naszym kraju, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Ferie 2021 pod znakiem koronawirusa

Jak powiedział dla "Faktów TVN" Marcin Byrtek, właściciel "Willi Księżówka" w Wiśle, rok temu o tej porze wszystkie miejsca w hotelach na terminy okołoświąteczne oraz ferie, były już zajęte. Elżbieta Porębska, właścicielka pensjonatu "Moje Tatry", mówiła, że wszystkie miejsca na Boże Narodzenie ma już zajęte. Co raz mniej jest ich także w Sylwestra. Mało rezerwacji jest jednak na ferie zimowe.

- Sezon letni był dla polskiej turystyki można powiedzieć bardzo dobry, ale oczywiście na przykład hotele, tak zwane "miejskie", hotele "eventowe", hotele naprawdę wysokiej klasy świeciły pustkami i świecą dalej niestety pustkami - ocenił Marek Kamieński, ekspert do spraw sportu i turystyki z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Przedsiębiorcy turystyczni rozpoczęli już przygotowania przed sezonem. Wielu z nich przystosowuje miejsca i sprzęty do warunków panujących z powodu pandemii koronawirusa. Wielu z nich ma jednak pewną obawę. Chodzi o możliwość wprowadzenia kolejnego lockdownu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyją, nie mieli szans. TVP potwierdziło czarny scenariusz, żywioł szaleje za granicą, nie mogą go powstrzymać
2. Straszne nagranie wyciekło do sieci. Pies tylko pisnął, potraktowała go jak przedmiot
3. Spadnie śnieg, TVN potwierdził. Aż trudno uwierzyć, bardzo ważna wiadomość dla polskich turystów

- Modlimy się tylko, żeby nie doszło do lockdownu, bo jeżeli dojdzie do lockdownu, zostanie wszystko pozamykane, to wtedy my wszyscy padniemy, a jak my padniemy, to Polska też się rozleci - powiedział dla TVN Tomasz Stanek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nastolatki robiły zdjęcia słoniowi. Nagle dzikie zwierzę straciło cierpliwość, nagranie powoduje dreszcze
  2. iPhone 12 zadebiutuje w najbliższy wtorek? Wszystko już jasne
  3. Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie. Chodzi o stan nadzwyczajny w Polsce
  4. Przyłapali Kasię Tusk z ukochanym. Wyszło na jaw, czym podróżują, niejeden turysta marzy o podobnych luksusach
  5. Doda rozgrzała fanów do czerwoności. Bez spodni ruszyła w podróż maszyną, którą przejechałby się niejeden turysta
  6. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał

Źródło: Fakty TVN

Następny artykuł