Ewakuacja 80 tys. mieszkańcówfot. pixabay/ MahmurMarganti

Trwa ewakuacja 80 tys. mieszkańców. Rząd wydał rozporządzenie. Sytuacja na świecie jest niepokojąca

Ewakuacja około 80 tys. osób to bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne. Nie każdy rząd odważyłby się na takie posunięcie. Jeśli w grę wchodzi życie mieszkańców, to władze zrobią wszystko, aby ratować ludzi przed potężnymi konsekwencjami.

Ewakuacja mieszkańców to przede wszystkim bardzo logistyczne rozporządzenie. Akcja podejmowania jest zazwyczaj w bardzo skrajnych sytuacjach, gdzie życie mieszkańców jest zagrożone. Nie inaczej jest niedaleko Chin, gdzie jeden z krajów zarządził ewakuację blisko 80 tys. mieszkańców. Powód jest niesłychany.

Porażający wypadek na plaży w Polsce. Dramat rozegrał się na oczach plażowiczów. Włos się jeżyPorażający wypadek na plaży w Polsce. Dramat rozegrał się na oczach plażowiczów. Włos się jeżyCzytaj dalej

Ewakuacja 80 tys. Mieszkańców

Jak podają media, rząd nakazał ewakuację blisko 80 tys. mieszkańców. Chodzi głównie o miejscowych turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić miasto Danang w środkowym Wietnamie. Właśnie tam w weekend stwierdzono obecność koronawirusa u trzech mieszkańców. Rząd w oświadczeniu przekazał, że cała ewakuacja będzie trwała co najmniej cztery dni, gdy krajowe linie lotnicze będą wykonywały ok. 100 lotów dziennie z Danang do 11 wietnamskich miast.

Dzisiaj grzeje: 1. Najpierw uderzyła choroba, później śmierć. Tragedia córki Pazury i jego całej rodziny boli do dzisiaj
2. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna
3. 1400 zł świadczenia z ZUS czeka. Czas masz tylko do końca sierpnia

Alert w Wietnamie

Z informacji, jakie podał Reuters, wiemy, że Wietnam znów znalazł się w stanie alertu. Stało się to na skutek potwierdzenia w weekend pierwszych pozaszpitalnych infekcji. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w kwietniu. Od tamtej pory rząd Wietnamu trzymał rękę na pulsie i kontrolował sytuację. Nowe przypadki zostały wykryte w popularnych miejscowości turystycznej nad Morzem Południowochińskim. Rząd zdecydował o ponowym wprowadzeniu obostrzeń w postaci dystansu społecznego. Do tej pory w Wietnamie zdiagnozowano 420 przypadków zakażenia koronawirusem. Nie odnotowano natomiast żadnego zgodna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne GIS dla szkół. Wiemy, na jakich zasadach uczniowie mogą wrócić na lekcje
  2. Radosław Majdan znalazł się w dramatycznej sytuacji. Druzgocące wiadomości wyszły na jaw
  3. TVP nawet nie zachowuje pozorów. Światło dzienne ujrzały zaskakujące fakty, które mówią wszystko
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Kraków. Otworzyli worek na śmieci i zamarli. Zadzwonili po pomoc, straszne

źródło: Tanie-loty

Następny artykuł