Europa plażePixabay.com/eacuna

Najpiękniejsze plaże w Europe. Musisz je odwiedzić

Europa pełna jest niesamowitych miejsc, które każdego roku przyciągają miliony podróżników z całego globu. Rozwinięta infrastruktura turystyczna, piękne widoki oraz złote piaski sprawiają, że urlop tam spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób.

Europa ma do zaoferowania naprawdę wiele - zwiedzanie zabytków, opalanie się, popijanie chłodnego drinka czy kąpiele w ciepłej wodzie. Przygotowując się do takiego wyjazdu, trzeba jednak podjąć ważną decyzję i wybrać miejsce, które będzie najlepsze. Na szczęście Europa pełna jest plaż, określanych przez wielu jako prawdziwe cuda natury.

Najmniejsze państwo świata. Co zwiedzić w Watykanie?Najmniejsze państwo świata. Co zwiedzić w Watykanie?Czytaj dalej

Najładniejsze plaże w Europie, których nie możesz przegapić

Na terenie Starego Kontynentu znajduje się wiele państw, które określane są jako szczególnie atrakcyjne dla turystów. Zwykle wiąże się to z ciepłym klimatem, pięknymi plażami oraz czystymi wodami, które tylko czekają na przyjezdnych. Wystarczy tu wspomnieć o słonecznych wybrzeżach Hiszpanii, cudownych Bałkanach czy kultowych Wyspach Kanaryjskich, a to dopiero początek długiej listy.

Choć ciężko wybrać pierwsze miejsce na tym spisie, bez wątpienia na wymienienie zasługuje tu plaża w Elafonissi na Krecie. Wyróżnia ją piasek o delikatnym, różowym zabarwieniu oraz szmaragdowa laguna, które każdego roku przyciągają tłumy. Nie mniej piękne jest również słynne, Lazurowe Wybrzeże, z którego Europa słynie.

Europa pełna jest cudownych miejsc

Wyjątkowych miejsc jest jednak o wiele więcej i nie zawsze wiązać je od razu z typowym, złotym piaskiem. Plaża El Golfo na hiszpańskiej wyspie Lanzarote zachwyca oryginalnym, czarnym wybrzeżem. Choć nie jest to miejsce stereotypowo rajskie, swoim niezwykłym wyglądem kusi wielu turystów. Jego tajemnicą jest czarna lawa pokrywająca wybrzeże.

Kolejnym punktem na liście najpiękniejszych plaż jest Trapani reprezentujące Włochy i rajską Sycylię. Każdy podróżnik cieszyć się tam może nie tylko piękną pogodą i krystalicznie czystą wodą, ale również cudowną kuchnią, która podbija nawet najbardziej wymagające podniebienia. Delektowanie się miejscowym winem oraz lokalnymi potrawami, obserwując leniwie rozbijające się o piasek fale, bez wątpienia jest jednym z najcudowniejszych przeżyć, na które można liczyć podczas urlopu.

Następny artykuł