Europa da się lubić kiedyś w TVPwikipedia.org Cezary p CC BY-SA 3.0

Oglądaliście "Europa da się lubić"? Kiedyś był hitem na TVP

"Europa da się lubić" zadebiutowało na antenie TVP w 2003 roku i niemal od razu podbiło serca widzów. Charyzmatyczni bohaterowie i urocza prowadząca sprawili, że program przyciągał tłumy przed telewizor. Ktoś z was go oglądał?

"Europa da się lubić" było talk showem prowadzonym przez Monikę Zamachowską (wówczas Richardson). W studiu zasiadali obcokrajowcy, którzy swoją osobowością i często zabawnym akcentem sprawili, że pokochała ich cała Polska. Niewątpliwie program okazał się hitem, a niektórzy uczestników szybko zyskali miano celebrytów. W 2008 roku zakończono emisję, która wznowiono dopiero w 2019 roku pod tytułem "Europa da się lubić - 15 lat później". Tym razem w roli prowadzącej wystąpiła Ida Nowakowska.

Kierowco, uważaj podczas tankowania auta. Oszustwo sprawia, że traci się krocieKierowco, uważaj podczas tankowania auta. Oszustwo sprawia, że traci się krocieCzytaj dalej

"Europa da się lubić" miała niezapomnianych uczestników

Każdy odcinek programu miał swoją tematykę i dotyczył konkretnego zagadnienia. Każdy z uczestników opowiadał o zwyczajach związanych z tematyką w swoim kraju. Zawsze był także gość specjalny. Opowieści o innych kulturach oraz tradycjach nie tylko edukowały widzów, ale przede wszystkim bawiły dzięki charyzmie wszystkich obecnych w studiu. Jednymi, którzy chyba najbardziej zapadli w pamięć widzom, byli Kevin Aiston, strażak z Londynu, Conrado Moreno z Madrytu, Włoch Paolo Cozza czy urodzona we Francji aktorka Elisabeth Duda. To tylko niektóre z barwnych postaci, jakie wypowiadały się w trakcie emisji programu. Niektórzy, tak jak Kevin Aiston czy Steffen Moller, mieli także okazje wystąpić w innych programach. Strażak dostał własny program, a słynny Niemiec wystąpił w serialu "M jak miłość".

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga
2. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
3. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

Monika Zamachowska świetnie sprawdziła się w roli prowadzącej, która z uśmiechem i entuzjazmem rozmawiała z gośćmi. Nie zabrakło także publiczności, która ożywiała cały format. Pogodna atmosfera sprawiała, że każdy odcinek przyciągał tłumy przed telewizory, jednak w czerwcu 2008 roku zaprzestano dalej transmisji. Dopiero w 2019 roku z okazji 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej postanowiono zrobić jubileuszową edycję pod tytułem "Europa da się lubić - 15 lat później". Oglądaliście pierwszą edycję programu? Pamiętacie jeszcze niektóre odcinki? Kogo polubiliście najbardziej? Koniecznie zostawcie komentarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Następny artykuł