Europa świadkiem wybryku norweskiej młodzieży.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Dziesiątki osób walczy o życie. Wszystko przez jedną imprezę. Wiadomości z Europy

Europa Północna nie często przedstawiana jest w kontekście łamania prawa przez najmłodszych obywateli, jednak epizod ze Skandynawii wydaje się przełamywać typowy wizerunek “krainy wikingów”.

Europa usłyszała o zdarzeniu z Norwegii głównie w kontekście potencjalnych konsekwencji wybryku grupy młodzieży, która postanowiła urządzić imprezę w opuszczonym bunkrze. W grę wchodził alkohol, narkotyki oraz trujący tlenek węgla.

Ewakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaEwakuacja ponad 3 tys. osób. Nie mają wyjścia, ratują swoje życie. Europejski dramat porażaCzytaj dalej

Europa: Włamanie do nieczynnego bunkra

Jak podają dziennikarze RMF24, do zdarzenia doszło w stołecznym Oslo. Grupa młodzieży wdarła się do wyjętego z ruchu turystycznego bunkra i urządziła w środku mocno zakrapianą imprezę urodzinową. Kiedy Europa na bieżąco reguluje przepisy dotyczące limitów zgromadzeń, norweska policja podaje, iż w “spotkaniu” mogło wziąć udział aż 200 osób w wieku od 20 do 30 lat.

Europa w dobie koronawirusa nie stała się kontynentem, gdzie imprezy w plenerze nieprzeżywają drugą młodość, jednak epizod z Norwegii pokazuje metodę "o krok dalej". Grupa zabrała do bunkra agregaty diesla, które miały zapewnić dostęp do prądu. Niestety, chęć puszczania muzyki na odludziu skończyła się poważnymi konsekwencjami dla zdrowia samych uczestników.

Europa świadkiem wybryku Norwegów

Według ustaleń cytowanej przez RMF24 Arve Rotterud z policji w Oslo agregaty emitowały tlenek węgla, co na małej, zamkniętej przestrzeni, wśród kilkuset osób, doprowadziło do zatrucia uczestników. Europa usłyszała o zdarzeniu głównie za sprawą sprawozdań patrolu policji, który sprawdzał teren w okolicach bunkru. Funkcjonariusze przez przypadek natrafili na zbiorowisko i powiadomili zastęp straży pożarnej.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

Na miejscu zespół strażaków zapewnił uczestnikom dostęp do świeżego powietrza. Według raportów norweskiej policji, w jaskini o głębokości przeszło 70 metrów, było wyłącznie 16 proc. czystego tlenu. Z objawami zatrucia do szpitala przewieziono 25 osób. Kilku uczestników felernej imprezy jest w stanie krytycznym. Co ciekawe, nie tylko Europa Północna “cieszy się” podobnymi epizodami - na bliźniaczy pomysł wpadli również imprezowicze z Trójmiasta.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: RMF24

Następny artykuł