Europa zakłada maseczkiFot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków

Europa na różne sposoby próbuje zwalczyć epidemię koronawirusa. W zależności od kraju obowiązują różne przepisy mające na celu ochronę życia mieszkańców. Kolejne ograniczenia pojawiły się w państwie, które jest blisko ogniska choroby.

Europa nie jest jednolita pod względem przepisów bezpieczeństwa w czasie epidemii. Austria wprowadziła kolejne zmiany, by ograniczyć przenoszenie się patogenu. Nakaz noszenia maseczek ochronnych w sklepach od jutra wchodzi w życie. Każdy będzie miał obowiązek jej założenia, jeśli chce zrobić zakupy.

Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagraliSpadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagraliCzytaj dalej

Europa i kolejne zakazy

Przy wejściu do supermarketów pojawią się maski, które trzeba założyć, by móc zrobić zakupy. To kolejny krok w stronę ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie będzie możliwości wejścia do sklepu bez ochrony na twarz. Nie chodzi tu o bezpieczeństwo osoby noszącej maskę, lecz o bezpieczeństwo wszystkich pozostałych osób. Zasłonięcie ust i nosa spowoduje zatrzymanie ewentualnych zarazków, więc osoby, które mają już patogen w organiźmie, nie przekażą go dalej.

Kanclerz Sebastian Kurz podziękował Austriakom na stosowanie się do wszelkich zasad jakie zostały wprowadzone. Dodał, że każdy kto stosuje się do zaleceń władz, ratuje ludzkie życie. Oprócz nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych wprowadzono zakaz przyjmowania gości w hotelach. Obiekty mają pozostać zamknięte do czasu, gdy podróże będą znów bezpieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Studenci zignorowali zasady, polecieli na wakacje, połowa wróciła zakażona. Jest jednak jeszcze gorsza wiadomość
2. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice

Polska na razie nie wprowadzi kolejnych ograniczeń

W Polsce również trwały rozmowy na temat obowiązku noszenia masek ochronnych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski uważa, że na razie skala zachorowań w Polsce nie jest na tyle duża, by zalecić noszenie maseczek wszystkim obywatelom.

- W momencie gdy transmisja pozioma zacznie być coraz częstsza, wtedy zasadne będzie chronienie innych przed sobą, gdybyśmy my byli przypadkiem zarażeni - poinformował podczas poprzedniej konferencji prasowej.

Do tej pory w Polsce odnotowano 2132 przypadki zarażenia, z czego 31 osób zmarło. W porównaniu z innymi Europejskimi krajami jest to niewiele, lecz powinniśmy bardzo uważać. Przestrzeganie obowiązujących przepisów powinno zahamować rozwój epidemii w naszym kraju, zanim osiągnie ogromną skalę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska pielęgniarka ujawniła gorzką prawdę. Przed wejściem do szpitala musi robić upokarzającą rzecz, hańba
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Arcyważny apel papieża Franciszka. Dotyczy każdego kraju na świecie
  4. Tragiczna granica przekroczona przez Włochy. Liczba zmarłych jest przytłaczająca
  5. 56 tys. mandatów w 3 dni. Porażające ignorowanie kwarantanny w europejskim kraju
  6. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń

Źródło: RMF 24

Następny artykuł