Europa otworzy zewnętrzne graniceFot. google.com/maps/ screen

Nieoficjalnie: wyciekło, dla których krajów granice zostają kategorycznie zamknięte. UE ma mało czasu

Europa poważnie obawia się podróżnych z innych części świata. Właśnie ważą się losy wielu narodów, które dostaną możliwość wjazdu na teren UE, lub nie. Pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące preferencji europejczyków.

Europa z całą pewnością nie pozwoli na wjazd obywatelom Stanów Zjednoczonych, jak podaje portal Tanie loty. 1 lipca mają zostać otwarte granice zewnętrzne Unii Europejskiej, ale tylko z wybranymi krajami. Członkowie wspólnoty wybierają państwa, z którymi chciałyby mieć swobodny kontakt, a z którymi wolą pozostać w izolacji. Ostateczną decyzję trzeba podać to wtorkowego południa.

Skandaliczne zachowanie Polaka w turystycznym mieście. Wszystko się nagrałoSkandaliczne zachowanie Polaka w turystycznym mieście. Wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Europa wybierze państwa, z którymi chce otworzyć granice

Według nieoficjalnych informacji na liście nie będzie krajów, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest gorsza niż w Europie. Mają się za to znaleźć na niej Chiny, które były pierwszym ogniskiem koronawirusa, pod warunkiem zapewnienia wzajemności – to znaczy otwarcia się na obywateli krajów unijnych. Portal Tanie loty podaje, że na liście znajdą się również takie kraje jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Serbia, Czarnogóra, Gruzja, Tunezja, a także Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Maroko, Algieria, Urugwaj oraz Rwanda.

Jak przekazało PAP źródło dyplomatyczne, Polska nie będzie głosować przeciw, ale ma „zastrzeżenie analityczne”. Z informacji po ubiegłotygodniowych dyskusjach ambasadorów wynikało, że problemem była nie tylko lista krajów, na które UE miałaby się otworzyć, ale także m.in. kryteria, na podstawie których miałoby się to stać - informują Tanie loty.

Dzisiaj grzeje: 1. Przepis na włoski przysmak podbija serca Polaków. Smakosze ciasta naleśnikowego będą zachwyceni
2. Przykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręca

Decyzja jest trudna, a zostało mało czasu

Do podjęcia decyzji w tej sprawie przez państwa członkowskie potrzeba większości kwalifikowanej. Sprawa wywołuje sporo emocji i kontrowersji, bo dla różnych narodów ze względów historycznych, politycznych czy geograficznych ważne jest otwarcie się na inne państwa. Rządy państw muszą się spieszyć, ponieważ zostało niewiele czasu. Później, co 2 tygodnie lista krajów będzie aktualizowana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  2. “Co łaska” już nie obowiązuje? Ceny za ślub kościelny szybują
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł