Europa wirusFot. Unslpash.com/Hannes Wolf

Komisja Europejska uruchamia Mechanizm Obrony Ludności. Chodzi o wirusa z Chin

Europa uruchamia Mechanizm Obrony Ludności ze względu na rosnącą liczbę zakażeń niebezpiecznym wirusem z Chin. Taką decyzję podjęła Komisja Europejska.

Europa jest coraz bardziej narażona na działanie niebezpiecznego koronawirusa z Chin. W kolejnych krajach dochodzi do wykrywania zarażonych, a raz po raz pojawiają się informacje o osobach, które trafiają do szpitali z podejrzeniami zakażenia.

Wprowadzono stan zagrożenia w europejskim kraju. Niebezpieczeństwo wybuchu wulkanuWprowadzono stan zagrożenia w europejskim kraju. Niebezpieczeństwo wybuchu wulkanuCzytaj dalej

Z tego powodu Komisja Europejska postanowiła uruchomić Mechanizm Obrony Ludności, zapowiadając jednocześnie, że obywatele Unii, którzy znajdują się w Wuhan w Chinach, również mogą liczyć na pomoc.

Komisja Europejska wprowadza Mechanizm Obrony Ludności

- Za pośrednictwem naszego unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności zostaną zmobilizowane dwa samoloty w celu repatriacji obywateli UE z obszaru Wuhan do Europy. Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego w UE działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i pozostaje w stałym kontakcie z państwami członkowskimi, delegaturami UE w regionie i ambasadą Chin w Brukseli. W razie potrzeby można zmobilizować dalsze wsparcie UE - przekazał Janez Lenarcic, komisarz ds. zarządzania kryzysowego.

Jako pierwsza do Komisji Europejskiej zgłosiła się Francja, składając wniosek o udzielenie pomocy przy ewakuacji swoich obywateli z Chin.

Europa coraz bardziej zagrożona koronawirusem

Komisarz odpowiedzialna za zdrowie i bezpieczeństwo żywności zapowiedziała, że Komisja Europejska będzie również wspierać państwa członkowskie.

Będziemy nadal ściśle monitorować sytuację z Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób i utrzymamy bliski kontakt z naszymi państwami członkowskimi - zapowiedziała Stella Kyriakides.

Pierwszy samo;ot z Wuhan do Francji wyleciał dziś rano. Koszty transportu były współfinansowane przez Unię Europejską, a na pokładzie znalazło się około 250 Francuzów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje ceniona polska artystka. Miała 67 lat, była żoną znanego filmowca
  3. Położne biją na alarm. Nowy trend wśród mam jest niebezpieczny dla ich zdrowia
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł