Europa przerwa wakacyjnaPxhere CC0 Domena publiczna

Polska poza europejską czołówką? Wszystko przez przerwę wakacyjną

Europa rozpoczyna już sezon wakacyjny. Uczniowie w wielu krajach zakończyli już rok szkolny i zaczynają wypoczynek. Sporządzono specjalne statystyki, których dane pokazują wyraźnie, że Polska odbiega od czołowych państw europejskich. Okazuje się, że terminy są bardzo zróżnicowane. Badanie opublikowała Komisja Europejska.

Europa w wielu regionach rozpoczęła już wakacje. W Polsce rok szkolny skończył się dwa dni temu tj. 26 czerwca br. Komisja Europejska przygotowała raport przedstawiający terminy wakacji w krajach europejskich. Różnice okazują się być bardzo duże. Nasz kraj okazuje się być poza czołówką. W niektórych krajach terminy te różnią się od siebie w zależności od szkół i poszczególnych terenów, co idealnie pokazuje przykład Niemiec oraz Austrii.

Kolejne ofiary weekendu. Wypoczynek Polaków wymyka się spod kontroliKolejne ofiary weekendu. Wypoczynek Polaków wymyka się spod kontroliCzytaj dalej

Europa pod względem terminów wakacji jest bardzo zróżnicowana. Jednak w większości krajów europejskich rok szkolny 2019/2020 już się skończył i uczniowie zaczęli wypoczywać. Czasem wolnym od szkoły cieszą się już m.in. dzieci w Rosji, Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Norwegii, Portugalii, Serbii, Szwecji, Węgrzech oraz Włoszech. Sezon wakacyjny rozpoczął się także w Polsce w ten weekend. Poczekać jednak muszą jeszcze uczniowie w Wielkiej Brytanii, Luksemburgu i Niemczech.

Europa: terminy wakacji w krajach europejskich

Statystyki, które obejmuje Europa, wskazują, że nasz kraj jest poza czołówką państw europejskich. Wiele regionów cieszy się zdecydowanie dłuższą przerwą wakacyjną. Polscy uczniowie jednak mają powody do radości. Dzieci w Niemczech, Luksemurgu i Wielkiej Brytanii rozpoczną wczasy dopiero w połowie lipca. Najprawdopodobniej natomiast najbardziej zadowoleni są uczniowie w takich krajach jak Rosja i Włochy, ponieważ tam sezon wakacyjny trwa najdłużej. Przypominamy, że w Polsce wakacje kończą się 31 sierpnia.

Europa jest jednak bardzo podzielona, co dobrze pokazuje sytuacja w takich krajach jak Niemcy czy Austria. Tam przerwa wakacyjna znacznie różni się między poszczególnymi regionami krajów a nawet szkołami. Podobnie jest również w Bułgarii. Natomiast Albania i Malta to kraje, w których sezon wakacyjny kończy się najpóźniej - w trakcie września. W porównaniu do Polski przerwa wakacyjna jest wyraźnie krótsza w takich krajach jak Niderlandy, Lichtenstein czy Francja. Warto również pamiętać, że w tym roku sytuacja jest tym bardziej wyjątkowa, ponieważ ze względu na wybuch pandemii koronawriusa wakacje będą krótsze.

Dzisiaj grzeje: 1. Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z Islandii
2. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia

Europa zaczyna żyć już sezonem wakacyjnym, ale żeby uznać wczasy za udane, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - zwłaszcza, wypoczywając nad wodą. Statystyki RCB są mało optymistyczne. W sobotę tj. 27 czerwca br. potwierdzono utonięcie 6 osób. Służby postanowiły zaapelować do społeczeństwa, przypominając podstawowe zasady, dzięki którym możemy uniknąć przykrych wydarzeń w czasie wakacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Onet

Następny artykuł