Europa stan wyjątkowy na LitwieFot. Pixabay.com/Hans

Kraj sąsiadujący z Polską wprowadza stan wyjątkowy. Zatwierdzono propozycję Ministerstwa

Europa ma coraz większy problem z szalejącym koronawirusem, wprowadzane są więc dodatkowe działania, mające poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Sąsiad Polski zatwierdził propozycję Ministerstwa Zdrowia i ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Europa początkowo z niepokojem patrzyła w kierunku Azji, śledząc doniesienia medialne dotyczące rozpowszechniania się koronawirusa. Wszyscy wiedzieli, że sprawa jest poważna, przeciętni mieszkańcy Starego Kontynentu jednak nie spodziewali się, że choroba roznosiła się będzie aż tak szybko. Obecnie już bardzo wiele krajów potwierdziło, że na ich terenie wykryto wirusa z Chin, a kolejne państwa wprowadzają specjalne środki ostrożności. Zareagowała również granicząca z Polską Litwa, wprowadzając stan wyjątkowy.

Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystówJest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystówCzytaj dalej

Europa reaguje na koronawirusa. Stan wyjątkowy na Litwie

Jak przekazuje TVP Info, rząd Litwy przystał na propozycję Ministerstwa Zdrowia, by oficjalnie ogłosić stan wyjątkowy na terenie całego kraju. Powodem jest oczywiście zagrożenie wybuchem koronawirusa.

Działania takie mają ułatwić lepsze koordynowanie działaniami zapobiegawczymi. Umożliwią również skuteczniejszą organizację pracy instytucji państwowych oraz wykorzystywanie zasobów medycznych.

- Po ogłoszeniu stanu wyjątkowego wszystkie zalecenia są sprawdzane, a niektóre z nich stają się obowiązkowymi instrukcjami - mówiła na posiedzeniu rządu wiceminister zdrowia, Algirdas Šešelgis.

Dzisiaj grzeje: 1. WizzAir odwołuje kolejne loty z Polski. Wielu pasażerów dostanie pieniądze
2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie

Potwierdzono również, kto zostanie szefem centrum stanu wyjątkowego. Premier powołał na to stanowisko ministra zdrowia, Aurelijusa Verygę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus
  2. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)

Źródło: TVP Wilno

Następny artykuł