Europa życie w czerwonej strefieScreen/youtube/naTemat.pl

Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"

Europa zmaga się z koronawirusem, który błyskawicznie przenosi się do kolejnych krajów. Szczególnie trudna jest sytuacja we Włoszech, a teraz Polka zgodziła się opowiedzieć, jak wygląda życie w czerwonej strefie.

Europa zmaga się z bardzo poważnym kryzysem związanym z koronawirusem. Sytuacja jest naprawdę poważna, a w ostatnim czasie zaogniła się szczególnie we Włoszech. Obecnie liczba zakażonych osób wynosi już 322, potwierdzonych zgonów wywołanych wirusem z Chin odnotowano natomiast aż 11. Wiele miast oraz większych terenów zostało również odizolowanych od innych części kraju, a nazywa się je czerwonymi strefami.

Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]Czytaj dalej

Europa walczy z koronawirusem. Polka o życiu w czerwonej strefie

Życie w zamkniętej, czerwonej strefie nie należy do łatwych. Opowiedziała o tym w rozmowie z Polsat News pani Aleksandra. Jest ona mieszkanka San Fior, które również zostało odizolowane od reszty Włoch. Jak Polka sama mówi, są odcięci od praktycznie wszystkiego.

- Żeby pojechać na jakiekolwiek zakupy musimy być wyposażeni w maseczki i rękawiczki - tłumaczy w rozmowie z Polsat News.

Opowiada również o obleganych aptekach oraz sklepach spożywczych.

- Były wiadomości z Chin, że ludzie umierali, a więc "naskakiwali" na wszystkie markety, wykupowali całe jedzenie. Jest straszna panika, ale radzimy sobie, jak możemy i pomagamy sobie, bo tylko to nam zostało - cytuje panią Aleksandrię portal.

Filmy prezentujące kolejki przed marketami pojawiły się również w sieci. Zdjęcie widoczne na górze artykułu zgodnie z podpisem portalu NaTemat pochodzi sprzed marketu w miescowości Casalpusterlengo, która również objęta jest czerwoną strefą.

Dzisiaj grzeje: 1. Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty
2. Za psa musisz zapłacić do 30 kwietnia. Chyba, że należysz do jednej z pięciu grup

Jak się dowiadujemy, po czerwonej strefie poruszać się można swobodnie, obowiązuje jednak bezwzględny zakaz jej opuszczania. Zgodnie z przekazywanymi informacjami, przestrzegania tego pilnują wojskowe oraz policyjne patrole. Polsat podaje, że kwarantanna potrwać ma do początku marca, a mieszkańcy mają bezpośredni kontakt z burmistrzem miasta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka spojrzała na napiwek i nogi się pod nią ugięły. Natychmiast wybiegła z restauracji
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas

Źródło: Polsat News

Następny artykuł