kraj obok polski stan wyjątkowyFot. Pixabay.com/1343024

Kolejny sąsiad Polski wprowadza stan nadzwyczajny. Do akcji wkracza Gwardia Narodowa

Europa nadal walczy z koronawirusem. Sytuacja jest bardzo poważna, kolejne kraje wprowadzają ograniczenia, a sąsiad Polski właśnie ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego na całym swoim terytorium.

Europa każdego dnia prezentuje nowe dane dotyczące zachorowań oraz umieralności na koronawirusa. Niestety sytuacja jest bardzo poważna, a szczególnie źle wygląda to na ten moment we Włoszech oraz w Hiszpanii. Kolejne kraje wprowadzają ograniczenia oraz przepisy, które mają zakończyć rozprzestrzenianie się choroby. Sąsiad Polski, Ukraina, ogłosił w środę wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyPotwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Europa: Kolejny kraj wprowadza stan nadzwyczajny

- Przedłużamy kwarantannę i wprowadzamy stan nadzwyczajny (...) na całym terytorium na 30 dni, do 24 kwietnia 2020 roku - mówił Denys Szmyhal, premier Ukrainy.

Polityk podkreślił jednocześnie, że ograniczenia mogą zostać przedłużone, jeśli zajdzie taka konieczność. Stan nadzwyczajny obowiązywał już w kilku obwodach, teraz jednak będzie na terenie całego kraju.

W związku z nową sytuacją, wiceminister ochrony zdrowia staje się głównym lekarzem sanitarnym kraju. Od tej chwili nadzorować ma likwidację skutków trudnej sytuacji związanej z pandemią na Ukrainie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Do działania zaangażowano również policję oraz Gwardię Narodową. Funkcjonariusze mają chronić wszystkie obiekty, w których przeprowadzane są badania dotyczące koronawirusa. Pojawić się mają również przed budynkami, w których przeprowadzana jest hospitalizacja lub kwarantanna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Błąd w informacjach Ministerstwa Zdrowia. Właśnie podano faktyczną liczbę zgonów spowodowanych koronawirusem w Polsce
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł