Europa polskaFot. Wikipedia.org/Adrian Grycuk

Śmiertelny wirus jest już w Europie? Cztery osoby w szpitalu, lotniska w Polsce reagują

Europa również jest zagrożona wirusem z Chin? Niepokojące informacje napływają z Wielkiej Brytanii, a polskie lotniska wdrażają nowe środki bezpieczeństwa. Sytuacja wygląda bardzo poważnie.

Europa do tej pory nie odnotowała żadnych przypadków zarażenia niebezpiecznym wirusem z Chin, teraz jednak pojawiły się bardzo niepokojące wiadomości z Wielkiej Brytanii oraz Finlandii. W pierwszym z tych krajów 4 osoby trafiły do szpitala, w drugim zgłosiło się dwóch turystów z objawami zarażenia.

Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusemPrzejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusemCzytaj dalej

Jak podaje RMF24, eksperci ostrzegają, że potwierdzone przypadki koronawirusa w Europie to kwestia czasu. W Szkocji już cztery osoby zostały wysłane na badania pod kątem podejrzenia zarażenia koronawirusem. Chińscy turyści z niepokojącymi objawami pojawili się również w Finlandii - od dwóch dni przebywali w Laponii, dokąd przyjechali z Norwegii. Specjalne środki ostrożności wprowadziły również polskie lotniska.

Europa zagrożona koronawirusem z Chin?

Jak podaje portal Svenska Yle, turyści z Chin mieli mieć podobne objawy do tych, które mają osoby zarażone nowym wirusem z Chin. Pobrano od nich próbki, które zostały wysłane do laboratorium w Helsinkach, a wyniki podane mają być po południu. Badania tego samego typu przeprowadzono również na kilkunastu osobach w Wielkiej Brytanii.

Polskie lotniska wprowadzają nowe środki bezpieczeństwa

Na potencjalne zagrożenie zareagowały również lotniska w Polsce. Jak poinformował reporter RMF FM, Krzysztof Verenda, pasażerowie przylatujący z Chin muszą wypełniać specjalne Karty Lokalizacyjne Pasażera. Trzeba na nim podać adres zamieszkania w Polsce oraz numer telefonu, by umożliwić szybki kontakt.

Pasażerowie poinformowani zostali też o objawach choroby oraz otrzyma specjalny informator dotyczący tej kwestii. Specjalne instrukcje otrzymał również personel pokładowy - ma on obserwować pasażerów oraz raportować wszelkie przypadki podejrzenia grypy lub zapalenia płuc. W przypadku wyraźnej choroby, cały samolot ma zostać zatrzymany na płycie lotniska, a do środka wejdzie specjalny oddział przygotowanych lekarzy. Mają oni potwierdzić lub wykluczyć chorobę z Wuhan.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega swoich fanów
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Wielkie szczęście w polskim zoo. Przyszedł na świat przedstawiciel gatunku zagrożonego wyginięciem
  6. Masz kosmetyki z hotelu? Nie wyrzucaj ich do kosza, mogą być cenne
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: RMF24

Następny artykuł