europa belgia wirusfot. pixabay.com/jarmoluk

Świetne wiadomości z europejskiego kraju, pierwszy raz od tygodnia. "Trzymamy wirusa za kark"

Europa od miesięcy mierzy się z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. W jednym z państw odnotowano jednak pierwszy przełom.

Od dłuższego czasu cała Europa zmaga się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, który swoim zasięgiem obejmuje 181 państw na świecie. Przełom ogłosił właśnie rząd Belgii, który ogłosił pierwszy spadek dobowej liczby zakażonych od 15 marca.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Europa walczy z pandemią

W ciągu ostatnich 24 godzin w Belgii odnotowano 342 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To prawie o 250 mniej niż poprzedniej doby. Jest to pierwszy odnotowany spadek dobowy od 15 marca. W ciągu ostatnich dni liczba nowych zakażeń przekraczała do tej pory 500.

- Po raz pierwszy widzimy, że sprawy idą w dobrym kierunku, ale nie mamy wystarczających liczb, aby mówić o trendzie - poinformowało belgijskie ministerstwo zdrowia - Trzymamy wirusa za kark i teraz ważne jest, abyśmy go nie puścili.

Łączna liczba zakażonych w Belgii wynosi 3743 osoby. W wyniku choroby śmierć poniosło 88 osób, głównie powyżej 65 roku życia. Od 15 marca 350 osób zostało wypisanych ze szpitali, w tym 61 w ciągu ostatnich 24 godzin.

Mimo optymistycznej wiadomości wirusolog Steven Van Gucht z Narodowego Centrum Kryzysowego w wypowiedzi dla VRT podkreśla, że jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek wnioski i cały czas należy przestrzegać zasad ostrożności.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

W środę o godzinie 12 w Belgii zostały wprowadzone specjalne procedury odnośnie wychodzenia z domu i przemieszczania się. Ograniczenia mają potrwać przynajmniej do 5 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza

źródło: forsal.pl

Następny artykuł