europa karnawał odwołanyFot. Pixabay.com/Pexels

Kultowy karnawał w Europie częściowo odwołany. Imprezy się nie odbędą

Europa szykowała się do największego karnawału na kontynencie. Z powodu realnego zagrożenia jakim stał się dla nas koronawirus, impreza została odwołana.

Europa nie zobaczy najsłynniejszej parady karnawałowej w Wenecji. Z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, wszystkie imprezy masowe zostały odwołane, począwszy od północy z niedzieli na poniedziałek. Tę decyzję ogłosił szef władz regionalnych Luca Zaia.

Ogromna burza wokół Park od Poland. Przykre skargi i znikająca strona, wyjątkowo zagadkowa sprawaOgromna burza wokół Park od Poland. Przykre skargi i znikająca strona, wyjątkowo zagadkowa sprawaCzytaj dalej

Europa zagrożona wirusem z Chin

Do tej pory wirusem z Chin zaraziło się 134 osoby we Włoszech, a 2 z nich zmarły. Władze regionów, gdzie wystąpiły przypadki zarażenia, w obawie przed rozprzestrzenianiem się epidemii zarządziły odwołanie imprez masowych i zamknięcie ośrodków oświaty.

Jak podała agencja informacyjna Ansa, karnawał w Wenecji odbędzie się jedynie do północy w niedzielę. Znaczy to, z3 zakończy się 2 dni wcześniej niż planowano, dlatego nie zobaczymy najważniejszych zabaw i przedstawień tego karnawału. Europa straci największe i najbardziej widowiskowe atrakcje, które miały odbyć się w te dni.

W regionach Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont i Emilia- Romania podjęto decyzję o zamknięciu szkół i uniwersytetów. Od poniedziałku, przez co najmniej kilka dni nie odbędą się w nich żadne zajęcia. W Lombardii, gdzie występuje najwięcej przypadków zarażenia wirusem, zamknięte będą nawet przedszkola.

Wirus pokrzyżował plany wielu osobom

We wtorek miał się odbyć egzamin na uczelnię medyczną w Rzymie, Campus Bio-Medico, lecz z tych samych względów jak w przypadku karnawału, nie odbędzie się. Ponad 2800 kandydatów z całego kraju, którzy się na niego zapisali, będzie musiało czekać na zmianę decyzji i wyznaczenie nowego terminu.

Sytuacja stała się dramatyczna. Wizja epidemii sparaliżowała życie mieszkańców tego kraju. Jak podaje Rmf24, odwoływane są kolejne wydarzenia sportowe, rozrywkowe i kulturalne. Zamykane są muzea, a nawet kościoły. Archidiecezja w Lombardii odwołała nabożeństwa, a teatr La Scala wszystkie najbliższe spektakle.

Dzisiaj grzeje: 1.Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

Na kolorową paradę w Wenecji przyjdzie nam poczekać kolejny rok. Do tego czasu wszelkie podróże będą wiązały się z ryzykiem i ograniczeniami. Lotniska wprowadzają dodatkowe kontrole, loty są odwoływane. Nie wejdziemy do niektórych atrakcji a imprezy, na które mamy już kupione bilety, stanęły pod znakiem zapytania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
  2. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  3. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  4. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów
  5. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
  6. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

Źródło: RMF

Następny artykuł