Europa druga fala koronawirusaFot. Pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys

Europa musi się przygotować na najgorsze. Część krajów już zauważyła znaczne pogorszenie sytuacji zdrowotnej, niedługo odczuje to gospodarka. Czy Polska ma się czego obawiać? Naukowcy alarmują.

Europa powoli przygotowuje się na nadejście drugiej fali epidemii. We Francji i Hiszpanii zauważono szybki przyrost liczby przypadków, a w dodatku więcej osób trafia to szpitala z powodu covidu. Władze przygotowują się na powtórkę sytuacji z marca i zwiększają liczbę łóżek oraz tworzą nowe obiekty gotowe przyjąć pacjentów.

W końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościW końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

Europa zaczyna przechodzić przez drugą falę epidemii

Jak podaje portal O2, w Hiszpanii i Francji coraz więcej chorych na Covid-19 trafia do szpitala. Jeśli ta tendencja się utrzyma, oddziały intensywnej terapii wkrótce się przepełnią i może dojść do kolejnego kryzysu w służbie zdrowia. Jeśli kraje ponownie zdecydują się na zamknięcie granic, by zatrzymać koronawirusa, kryzys gospodarczy się pogłębi.

Liczba osób hospitalizowanych we Francji wzrosła o 28 proc. w ciągu ostatniego miesiąca. Z kolei hiszpańskie szpitale przyjęły prawie 11 tys. osób z koronawirusem w ciągu czterech tygodni, czyli więcej niż w poprzednich trzech miesiącach łącznie. Jak podaje portal forsal.pl, niektóre regiony zaostrzyły restrykcje. W Nicei został wprowadzony zakaz gromadzenia się powyżej 10 osób w miejscach publicznych, nakazano również wcześniej zamykać bary. W poniedziałek podobne środki wprowadzono na Marsylii i Bordeaux.

Powtórka z marca

- W pewnym sensie jest to sytuacja podobna do sytuacji w marcu, ale w zwolnionym tempie - powiedział lokalnym mediom dr Carlos Velayos, lekarz OIOM-u ze szpitala na przedmieściach Madrytu cytowany przez O2.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys
2. W sieci krąży zatrważający filmik z Zielonej Góry. Nastolatki zdążyły uciec
3. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą

Sytuacja pogarsza się także w Wielkiej Brytanii. Eksperci ostrzegają, że za około 6 tygodni także tam zabraknie łóżek, a liczba zakażeń będzie wynosić po kilkadziesiąt tysięcy dziennie. Kolejne kraje rozważają zaostrzenie przepisów i ograniczenie podróżowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Wielki zegar odlicza czas do końca. Nie uwierzysz, jak mało nam zostało
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Źródło: O2

Następny artykuł