Europa jedno wyjścieTVN 24

Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel

Europa nadal żyje nagraniem z Francji, które obiega media na całym kontynencie. W jednym z francuskich miast wybuchł pożar. W materiale wideo możemy zobaczyć, jak swoje życie ratują mieszkańcy płonącego budynku. Dzieci musiały uciec się do dramatycznych metod, aby ocalić swoje życie. Na pomoc ruszyli mieszkańcy.

Europa mogła być świadkiem wstrząsającego nagrania, które pojawiło się także w polskich mediach. Materiał wideo został przekazany przez serwis informacyjny TVN 24. Kamerzystka sfilmowała szokującą sytuację, do której doszło we Francji podczas pożaru w Grenoble. W płonącym budynku uwięzione zostały dzieci, które musiały ratować się, wyskakując przez okno. W akcji ratowniczej wzięli udział mieszkańcy. Autorka nagrania nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła.

Stało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumieniaStało się. Chiny przekazały zatrważającą wiadomość. Światowe mocarstwa przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Obecnie Europa żyje pożarem w Grenoble. Na południu Francji jeden z lokalów stanął w płomieniach. W budynku uwięzione zostały dzieci - 3-latek i 10-latek. Gdy ogień i gęsty dym zajęły już większą część mieszkania, zamykając pozostałe drogi ucieczki, dzieci musiały wyskoczyć przez okno z wysokości trzeciego piętra. Pod lokalem zebrali się dorośli mieszkańcy, którzy próbowali złapać dzieci. Wcześniej dodawali im otuchy, aby nie panikowały.

Europa wstrząśnięta nagraniem z pożaru w Grenoble

Po opublikowaniu nagrania z akcji ratunkowej cała Europa może obejrzeć heroiczne zachowanie mieszkańców Grenoble. Gdy miejscowi zgromadzili się pod budynkiem, starsze dziecko wystawiło 3-latka za okno i puściło prosto na ręce stojących 10 metrów niżej dorosłych. Następnie 10-latek sam wyskoczy i także wpadł w objęcia zgromadzonych. Po wszystkim zebrani z wielką radością rozmawiali z mediami, ciesząc się, że uratowali zamknięte w płonącym lokalu dzieci.

- To była scena heroiczna. Nigdy nie widziałam tyle solidarności, pomocy i odwagi. To było coś, czego nigdy nie zapomnę - słowa autorki nagrania cytuje TVN 24.

Cała Europa może uczyć się od tak solidarnie i heroicznie działającej społeczności w Grenoble. Zachowanie dorosłych mieszkańców docenił również mer miasta Grenoble Eric Piolle, gratulując bohaterskiej postawy. Jak informują media, dzieciom nie stało się nic poważnego, stan ich zdrowia jest stabilny. Zostały jednak przewiezione do szpitala z powodu podtrucia dymem. W trakcie czynności ratunkowych lekko ranne zostały dwie inne osoby, które także trafiły do placówki medycznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
2. Wystarczyła chwila i wydarzył się koszmar. Sceny w Kołobrzegu na długo zostaną im w pamięci

3. Płaca minimalna 2021. Znamy już wstępną kwotę, najgorszy możliwy scenariusz

Prawdopodobnie Europa jeszcze długo będzie żyła wydarzeniami związanymi z pożarem w Grenoble. Okoliczności, w których doszło do zapalenia lokalu, nie są jeszcze znane. Media nie poinformowały również, gdzie znajdowali się rodzice ratujących się dzieci. Całe nagranie można obejrzeć tutaj. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wybuchu gazu w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Sam nie spodziewał się, że powie "tak" (FOTO)
  2. Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegół
  3. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  4. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  5. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  6. Pochodzący z Polski policjant o uratowaniu chłopca przed rekinem. Wyznał, że nie miał czasu się bać

Źródło: TVN 24

Następny artykuł