europa noszenie maseczek w BułgariiFot. unsplash.com/@mbaumi

Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii

Europa wciąż zmaga się z koronawirusem, ale nadchodzące wakacje sprawiają, że wiele nakazów jest luzowanych. Państwa rezygnują też z obowiązku noszenia maseczek, niestety jednak nie wszędzie okazało się to dobrym posunięciem.

Europa to jeden z najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa kontynentów. Liczba zachorowań oraz zgonów jest przytłaczająca, jednak kolejne kraje w ostatnim czasie decydowały się na znoszenie obostrzeń. Choć powoli turystyka międzynarodowa wraca do normy, a kolejne granice są otwieranie, nie wszędzie wychodzi to na dobre. Jeden z krajów właśnie ogłosił, że od wtorku przywraca obowiązek noszenia maseczek.

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęOtwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęCzytaj dalej

Europa walczy z koronawirusem. Wracają do maseczek

W poniedziałek bułgarskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że od wtorku wraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Dodano również w komunikacie, że kontrola jego przestrzegania będzie ściślejsza. Jest to skutek nagłego wzrostu liczby nowych zakażeń, który miał miejsce w ostatnich dniach.

Kirił Ananiew, bułgarski minister zdrowia, przekazał, że wykrywanych jest po ponad 100 nowych przypadków dziennie. Jak stwierdził polityk w obliczu tej sytuacji niewykluczone jest nawet przedłużenie nadzywczajnej sytuacji epidemicznej do 30 czerwca.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

W ciągu ostatniej doby odnotowano tylko 33 nowe przypadki w Bułgarii, Do Rzeczy podkreśla jednak, że tego dnia również przeprowadzono znacznie mniej testów - 560 zamiast ponad 2000. Łączna liczba zgonów w tym kraju, spowodowanych koronawirusem, wynosi 199.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Wielka gwiazda światowego sportu poważnie chora. Media przekazały dramatyczne wieści
  2. Ujawniamy prawdę nt. "amerykańskiego" projektanta z Wiadomości TVP, który chwalił Agatę Dudę. Mieszka w Warszawie i podejrzanie opublikował dziś film "modowy"
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Źródło: Do Rzeczy

Następny artykuł