europa zamyka graniceFot. Pixabay.com/TheDigitalWay

Unia Europejska podjęła decyzję ws. granic. Pierwszy raz w historii, przywódcy UE zadecydowali

Europa niedostępna dla ludzi, którzy nie są obywatelami Wspólnoty. Właśnie podjęto decyzję, która błyskawicznie rozeszła się po mediach w wielu krajach. Unia Europejska zadecydowała.

Europa od wielu tygodni walczy z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest bardzo poważna, bilans chorych jest coraz większy, niestety rośnie również liczba osób, które zmarły. W związku z tą sytuacją, przywódcy 27 krajów Unii Europejskiej podjęli ostateczną decyzję o zamknięciu na 30 dni zewnętrznych granic Wspólnoty z możliwością przedłużenia. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii tego stowarzyszenia państw. Te ograniczenia w przekraczaniu granic dotyczyć mają cudzoziemców.

Trzecie ognisko pandemii choroby z Chin. Dobijające informacje WHO, ogromne ilości chorych i zmarłych od grudniaTrzecie ognisko pandemii choroby z Chin. Dobijające informacje WHO, ogromne ilości chorych i zmarłych od grudniaCzytaj dalej

Europa zamyka granice. UE podjęło decyzję

Opuszczone szlabany dotyczyć mają wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej oraz państw, które nie należą do Wspólnoty, ale są w gronie Schengen. Propozycja takiego rozwiązania pojawiła się wczoraj, a wystosowała ją Komisja Europejska.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Zgodnie z medialnymi ustaleniami, Bruksela chciałaby zamknięciem granic zewnętrznych doprowadzić rzekomo do "poluzowania" przejazdów między krajami, które obecnie w wielu przypadkach są wyjątkowo restrykcyjne. Osobno decyzję w sprawie zamknięcia granic podjąć ma Wielka Brytania, które nie są już w UE, jednocześnie nie należąc do Schengen.

Zakazem wjazdu mają nie być objęci kierowcy przewożący towary, rodziny Europejczyków oraz osoby z kartami stałego pobytu, naukowcy i lekarze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  2. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN

Źródło: Polityka.pl

Następny artykuł