europapixaby.pl/fsHH

Dwóch mężczyzn zostało skazanych na śmierć. Ostatni kraj w Europie, gdzie jest taka kara

Europa ostrożnie podchodzi do kwestii kary śmierci. Jest ona zakazana we wszystkich krajach z wyjątkiem jednego. Każdego roku najcięższy wymiar kary otrzymuje tam nawet kilka osób. Referendum pokazało, że ponad 80 procent obywateli tego kraju nie chce zniesienia kary śmierci.

Europa jednogłośnie sprzeciwia się karze śmierci, jednak białoruskie prawo wciąz przewiduje takie rozwiązanie. Dwóch młodych mężczyzn zostało właśnie skazanych za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Bracia Ilia (21 l.) i Stanisław (19 l.) Kostev dopuścili się okrutnej zbrodni na swojej sąsiadce. Na ciele zamordowanej nauczycielki znaleziono aż 100 ciosów nożem.

Właścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńWłaścicielka przepięknej, bezludnej wyspy poszukuje pracownika. Prawdziwa praca marzeńCzytaj dalej

Kobieta była w konflikcie ze swoimi oprawcami po tym, jak doniosła milicji, że ich siostra źle wypełnia obowiązki macierzyńskie, w wyniku czego rodzinie przydzielono kuratora. Mężczyźni byli rozzłoszczeni tym, że ich rodzina jest postrzegana jako patologiczna. Po libacji alkoholowej nagle podjęli decycję o zemście na nauczycielce, która chciała pomóc małemu dziecku. Zadali jej 100 ciosów nożem, a następnie podpalili dom. Być może w ten sposób planowali zatuszować swój okrutny czyn.

Tragiczne wydarzenia rozegrały się 10 kwietnia 2019 roku, jednak mężczyzn skazano dopiero w tym roku. Zbrodnia wstrząsnęła Białorusią, nawet prezydent Aleksander Łukaszenko odniósł się do niej w mediach.

Europa krytykuje karę śmierci

Egzekucja ma zostać wykonana poprzez strzał w tył głowy. Skazańcom zasłania się oczy i zmusza do uklęknięcia. O miejscu pochówku zamordowanych nie informuje się nawet rodziny. Jedyną szansą dla skazanych na śmierć jest prośba o ułaskawienie przez prezydenta. W tym przypadku wydaje się to nierealne ze względu na osobisty stosunek Łukaszenki do tej wyjątkowo brutalnej sprawy.

Unia Europejska oraz MSZ Austrii skrytykowały wyrok białoruskiego sądu. Sytuację określają jako niepokojącą i sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu niezależnie od okoliczności przestępstwa. W ubiegłym roku 3 osoby zostały skazane na śmierć, a wyroki wykonano. Na egzekucję czeka kolejnych 4 przestępców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-miesięczne dziecko utonęło w wannie. Matka była zajęta przeglądaniem internetu
  2. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł