Europa szykuje rewolucję. Zmiany dla PolakówPixabay.com/Hans

Chcą rewolucji w Europie. Dotyczy życia milionów Polaków

Europa może przejść ogromną rewolucję. Dotyczyłaby ona także Polaków. Ma to związek z panującą na świecie pandemią koronawirusa. Pomysł zaproponowała Komisja Europejska. Co zmieniłoby się w naszym życiu?

Europa, podobnie jak reszta świata, zmaga się z pandemią koronawirusa. Trwa to od marca, ale sytuacja wciąż jest trudna. Komisja Europejska zaproponowała pewien pomysł, który mógłby być prawdziwą rewolucją. Nowe zasady dotyczyłyby między innymi Polaków.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

Europa przejdzie rewolucję? Pomysł KE

Zmiany dotyczyłyby restrykcji wynikających z pandemii. Na ten moment rząd każdego kraju członkowskiego Unii Europejskiej sam ustala zasady poruszania się między granicami, co jest wyjątkowo uciążliwe i utrudnia życie tysięcy Polaków. Zmieni się to, jeśli pomysł Komisji Europejskiej wejdzie w życie. Według niego, wszystkie kraje zastosowałyby takie same restrykcje. Miałoby to ułatwić komunikację.

- Nasze prawo do swobodnego przemieszczania się w UE poważnie ucierpiało w wyniku pandemii. Wielu obywateli, którzy codziennie korzystają z bezproblemowych podróży, przytłacza różnorodność przepisów w UE. Chcemy uproszczenia reguł. Proponujemy proste kryteria, stosowane bez dyskryminacji, łatwe do zastosowania przez państwa członkowskie i umożliwiające odpowiednie informowanie społeczeństwa – mówił komisarz ds. wymiaru sprawiedliwości Didier Reynders.

Wprowadzono by jednakowe progi i kryteria. Ważna byłaby między innymi łączna liczba nowo zgłoszonych przypadków COVID-19 na 100 tysięcy osób na danym obszarze w przeciągu 14 dni, a także liczba przeprowadzonych testów na COVID-19 na 100 tysięcy osób na danym obszarze w okresie siedmiu dni. Dane były by przekazywane Europejskiemu Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Oprócz tego, państwa Unii Europejskiej co tydzień przekazywałyby innym państwom członkowskim oraz KE szczegółowe informacje na temat planowanych zmian w przemieszczaniu się. Przyjęcie zmian byłoby omawiane przez Radę Europejską. Wprowadzono by także "kolorowe strefy" - zieloną, pomarańczową, czerwoną i szarą. Więcej o koronawirusie w Europie można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Onet

Następny artykuł