Europa stan wyjątkowyFot. Pixabay.com/1343024

Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach

Europa wciąż zmaga się z szalejącym koronawirusem. Sytuacja wygląda bardzo poważnie, a teraz dwa kolejne kraje ogłosiły stan wyjątkowy.

Europa wciąż nie może uporać się z wirusem z Chin. Kolejne kraje odnotowują znaczną liczbę zakażeń, w tym również Polska. Dziś potwierdzono również pierwszą śmierć w naszym kraju osoby chorej na koronawirusa. Wczoraj późnym wieczorem stan wyjątkowy wprowadziła Słowacja, dzisiaj natomiast taką sytuację potwierdziły dwa kolejne kraje znajdujące się niedaleko Polski.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Europa walczy z koronawirusem. Stan wyjątkowy na Węgrzech i w Czechach

W czwartek natychmiastowe wprowadzenie stanu wyjątkowego ogłosił premier Czech, Andrej Babisz. Spowodowane jest to epidemią koronawirusa. Jak przekazuje Polsat News, stan taki obowiązywać ma 30 dni, możliwe jest jednak jego przedłużenie za zgodą Izby Poselskiej. Ograniczone zostało również prawo wjazdu do tego kraju, które dotyczy ludzi przybywających z rejonów, które są szczególnie zagrożone wirusem z Chin.

Drugi krajem, który ogłosił stan wyjątkowy, są Węgry. W związku z tą decyzję zadecydowano również o przywróceniu kontroli na granicach z Austrią oraz Słowenią. Zakazane jest również organizowanie zgromadzeń, których liczebność przekraczała będzie 500 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna konferencja premiera. Ważna wiadomość w sprawie powrotów do domów
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

W ramach stanu wyjątkowego na Słowacji, 14-dniową kwarantannę przejść muszą wszyscy turyści, którzy przebywali w ostatnim czasie w Iranie, Korei Południowej, we Włoszech lub w Chinach. Jednocześnie premier zapewnił obywateli tego kraju, że dekret w żaden sposób nie będzie naruszał praw obywatelskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wszystkie w jednym mieście
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źrodło: Polsat News

Następny artykuł