Europa linia lotniczaFot. Pixabay.com/Free-Photos

Europejska linia lotnicza upadła. Urlop tysięcy turystów poważnie zagrożony

Europa ma na swoim terenie wiele linii lotniczych. Kursują one zarówno po całym Starym Kontynencie, jak i poza nim, nie wszystkim jednak interesy idą dobrze. Popularna firma właśnie ogłosiła swoją upadłość, a wielu turystów może mieć przez to kłopoty.

Europa to jeden z najchętniej odwiedzanych kontynentów przez turystów. Atrakcji są tu setki, a wspaniałe zabytki i historia ekscytują nie tylko historyków, ale też wszystkich podróżników ciekawych świata. Najpiękniejsze miejsca są jednak od siebie znacznie oddalone, dlatego często jedynym racjonalnym środkiem transportu jest samolot.

Córka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCórka Martyny Wojciechowskiej straciła rękę. Mimo to tworzy wspaniałe rzeczy, mama z dumą chwali się w sieciCzytaj dalej

Na terenie Starego Kontynentu działa wielu przewoźników, jeden z nich jednak wczoraj niespodziewanie ogłosił upadłość. Był lubiany, a teraz na pasażerów mogą czekać ogromne problemy, wiele nerwów i zmarnowane wakacje.

Europa straciła przewoźnika

Władze Air Italy 11 lutego ogłosiły oficjalnie swoją upadłość. Od dawna były podejrzenia, że linia ta nie jest w zbyt dobrej sytuacji finansowej, ostateczne podjęcie decyzji jednak mimo wszystko będzie szokiem dla wielu turystów, którzy mieli wykupione tam swoje loty.

Jak przekazuje serwis Tanie Loty, firma ma zakończyć swoje działanie ze skutkiem natychmiastowym, a wszystkie loty między dniem upadku a 25 lutym mają rzekomo przejąć inne linie lotnicze. Nie wiadomo jednak, jakie to będą linie oraz na jakich dokładnie zasadach odbędą się zmiany. Jasne jest tylko, że będzie robione wszystko, by uniknąć zmian w lotach, szczegóły jednak nie są znane.

Z pewnością zepsuje to urlop wielu pasażerów, którzy będą się stresowali utrudnieniami, zmianami oraz wieloma informacjami, które wciąż nie są podawane do wiadomości publicznej. Szczególnie narażeni na stres są turyści, którzy wylatywać mieli w dzień upadku linii oraz kilka godzin po tym - można sobie wyobrazić potworną niepewność, czy loty się w ogóle odbędą.

Upadek mimo przejęcia

Przypomnijmy, że linia zaledwie 2 lata temu została częściowo przejęta przez lotniczego giganta, Qatar Airways. Katarska linia deklarowała, że chciała dalej wspierać europejską linię, jednak przepisy unijne nie pozwalały, aby większościowy udział europejskiej firmy należał do kapitału, który pochodzi z zagranicy.

- Nawet przy zmieniającej się konkurencji i coraz trudniejszych warunkach rynkowych poważnie wpływających na branżę lotniczą, Qatar Airways nieustannie potwierdzał swoją chęć w dalsze inwestowanie w spółkę - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Nietypowe objawy braku witaminy B12. Jej niedobór powoli niszczy ciało
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Źródło: Tanie loty

Następny artykuł