europa pogodaTurysci.pl

Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę

Europa jest zagrożona, może być bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów Starego Kontynentu wydało pilne ostrzeżenia, a bardzo uważać musimy także w Polsce.

Europa zostanie zaatakowana dziś wieczorem oraz w nocy przez sztorm Ciara, który zdaniem meteorologów może być wyjatkowo niebezpieczny. Zaleca się pozostanie w domach już w wielu krajach, ostrzeżenia wystosowały nawet Niemcy. Niebezpiecznie może być też w Polsce.

O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]Czytaj dalej

Z powodu zagrożenia zmiany mogą nastąpić także w rozkładach komunikacyjnych pociągów oraz połączeń lotniczych. Przewiduje się, że prędkość wiatru dochodzić może nawet do 130 km/h, a w takich warunkach lepiej nie przebywać na zewnątrz zbyt długo.

Europa musi przygotować się na sztorm

Ostrzeżenia przed nadciągającym sztormem wydały już m.in. służby w Wielkiej Brytanii, Belgii oraz Niemczech. Wszędzie mówi się o intensywnych opadach deszczu oraz porywistym wietrze, który może stanowić zagrożenie dla życia i mienia ludzi.

Belgijski Królewski Instytut Meteorologiczny przekazał informacje, że lepiej pozostać w tym czasie w domu i nie wychodzić na zewnątrz. Służby w UK przekazały, że sztorm przynieść może takie opady, jakie zwykle pojawiają się tam w ciągu całego miesiąca, dlatego trzeba bardzo uważać, a także zabezpieczyć dachy oraz rynny w swoich domach.

- Meteorolodzy ostrzegają, że mogą wystąpić zakłócenia w podróży - szczególnie jeśli chodzi o połączenia kolejowe. Kilka firm już ogłosiło, że będzie obsługiwać skrócone rozkłady jazdy z nałożonymi ograniczeniami prędkości - czytamy na portalu Londynek.pl.

Sytuacja może stać się bardzo niebezpieczna też w Polsce

Specjalne ostrzeżenia wydane zostały również na terenie naszego kraju. Ostrzegają one przed mrozem, ale również porywistymi podmuchami wiatru. Jak informuje Wirtualna Polska, alerty obowiązywać mają w niedzielę aż w 13 województwach. IMGW prognozuje zagrożenie i alarmy pierwszego stopnia w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubelskim, łódzkim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim

Drugi stopień obowiązywać może dziś wieczorem w zachodniopomorskim oraz pomorskim. Wiatr wiać tam może z prędkością nawet 100 km/h i stanowić poważne zagrożenie. Mieszkańcy powinni być szczególnie ostrożni i uważnie obserwować i stosować się do komunikatów wydawanych przez służby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowane
  3. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi. Epicentrum obok stolicy Nowej Brytanii Wschodniej
  4. Będzie bardzo niebezpiecznie. Wiele krajów wydało ostrzeżenia, Polska jest zagrożona przez Ciarę
  5. Tragedia na lotnisku, samolot staranował pracownika, drugi w szpitalu. Film trafił do sieci
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł