Europa pilny alertgoogl

Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów

Europa znalazła się w prawdziwym zagrożeniu, co potwierdza wydany właśnie pilny komunikat. W związku z realnym niebezpieczeństwem wybuchu postanowiono ogłosić alert. Skutki zdarzenia, do którego zdaniem ekspertów może dojść w najbliższym czasie, mogą być tragiczne. Śledząc historię, można się spodziewać, że jeśli dojdzie do najgorszego, straty będą ogromne.

Europa musi poważnie wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wybuchu. Meteorolodzy już wcześniej podkreślali, że najbardziej aktywny z islandzkich wulkanów najpewniej czeka erupcja. Właśnie pojawił się pilny alert w sprawie zagrożenia. Skutki zjawiska mogą być bardzo odczuwalne - szczególnie wysokich strat może spodziewać się branża lotnicza. Wulkan znacznie zwiększył aktywność.

Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyMinister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listyCzytaj dalej

Zdaniem ekspertów Europa powinna przygotować się na ewentualne skutki wybuchu wulkanu Grimsvotn. Jak przewidują islandzcy meteorolodzy, aktywność wulkanu, która znacznie wzrosła w ostatnim czasie, świadczy o tym, że do erupcji może dojść już w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Z nie tak odległej historii wiemy, że zjawiska związane z islandzkimi wulkanami mogą przynieść kolosalne straty branży lotniczej.

Europa może spodziewać się erupcji wulkanu w ciągu najbliższych kilku tygodni

Europa właśnie otrzymała alert, który pojawił się na oficjalnej stronie Islandzkiego Biura Meteorologicznego. Eksperci postanowili wydać komunikat w sprawie zwiększającej się aktywności wulkanu Grimsvotn. Pierwsze oznaki zagrożenia meteorolodzy dostrzegli 30 września, o czym pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Ze względu na niepokojącą aktywność wulkanu, która zwiększa się w dynamicznym tempie, naukowcy postanowili wydać ostrzeżenie.

Nie po raz pierwszy w ciągu ostatnich lat Europa może być narażona na niepokojące skutki erupcji islandzkiego wulkanu. Zwłaszcza że Grimsvotn znajduje się zaledwie 140 kilometrów od Eyjafjallajökull - wybuch tego wulkanu, do którego doszło w 2010 roku, uwolnił ogromne ilości pyłu. Zjawisko sprzed 10 lat doprowadziło do sparaliżowania ruchu lotniczego w znacznej części Europy i - co za tym idzie - kolosalne straty finansowe. Każdego dnia linie traciły miliony euro.

Dzisiaj grzeje: 1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
3. Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynku

Europa dopiero zaczyna odczuwać skutki pandemii, które szczególnie dotknęły branżę lotniczą. Erupcja islandzkiego wulkanu może jeszcze bardziej pogłębić kryzys, jaki czeka ten sektor. Prognozy meteorologów nie są pocieszające. Jeśli aktywność wulkanu nie osłabnie, eksperci przewidują, że do wybuchu dojdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jak widać sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. O poprzednim komunikacie wywołanym aktywnością Grimsvotn pisaliśmy również tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy ostrzegali ich przed adopcją najsmutniejszego psa w schronisku. Nie posłuchali
  2. Bardzo trudne pytanie w Milionerach. Chodzi o szkolną lekturę, niewielu pamięta
  3. Katarzyna Dowbor pokazała zdjęcie z wyprawy sprzed 22 lat. Totalna petarda, nie da się oderwać oczu
  4. Wyciekły porażające zdjęcia z Chin. Nie do wiary, co się tam wyprawia
  5. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  6. Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego los

Źródło: Wprost

Następny artykuł