Europa niepokoi się o BiałoruśFot. wikimedia.commons/ ITU Pictures/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie

Europa zachodnia powoli podnosi się z kryzysu zdrowotnego, za to na wschodzie sytuacja nie poprawia się. Nie tylko Polska jest obserwowana, lecz nasi sąsiedzi również. WHO wydała zalecenia, do których nie wszyscy chcą się zastosować.

Europa z przerażeniem patrzy na sytuację Białorusi, która pomimo wielu zakażeń nie robi wszystkiego, co może zapobiec dalszej transmisji koronawirusa. W Mińsku już za 4 dni odbędzie się defilada, w czasie której ryzyko będzie ogromne. Rosja też planowała świętowanie Dnia Zwycięstwa w podobny sposób, lecz przełożyła uroczystości na późniejszy termin.

Przekroczono tragiczną granicę, wielu ludzi się jej bało. Wiadomości ze świata wyciskają łzyPrzekroczono tragiczną granicę, wielu ludzi się jej bało. Wiadomości ze świata wyciskają łzyCzytaj dalej

Europa wyraziła swój niepokój sytuacją w Mińsku

- Jesteśmy bardzo zaniepokojeni możliwymi negatywnymi konsekwencjami przeprowadzenia takiego masowego przedsięwzięcia w czasie epidemii - powiedział w poniedziałek agencji BiełaPAN przedstawiciel białoruskiego biura WHO, Batyr Bierdykłyczew. - Szczególnie martwi nas możliwy udział osób starszych, wśród których odnotowano ciężki przebieg zakażenia koronawirusem i wysoki współczynnik śmiertelności z powodu infekcji" - dodał.

Odwołanie imprez masowych jest kluczową kwestią w walce z pandemią, o czym przypomniał przedstawiciel WHO. W momencie, gdy nie mogą być zachowane odstępy 1,5 - 2 m między uczestnikami wydarzenia, wirus może z łatwością sie rozprzestrzeniać. Eksperci zalecali władzom Białorusi rozsądne rozwiązania, jednak nie wszystkie zostały wprowadzone w życie.

Prezydent nie słucha apeli mieszkańców

- Nie możemy odwołać defilady. Po prostu nie możemy - oświadczył w niedzielę cytowany przez Interię prezydent Łukaszenka. -To emocjonalna, bardzo ideologiczna sprawa. Ci ludzie w czasie wojny umierali, być może także od wirusów i z powodu innych chorób. Umierali za nas, jak patetycznie by to nie brzmiało - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski powiedział o jesieni. Mówił o dwóch epidemiach, których boi się najbardziej
2. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

Mieszkańcy protestowali przeciwko organizacji Parady Zwycięstwa. W internecie pojawiły się apele i petycje o odwołanie wydarzenia ze względu na pandemię. W obecnej sytuacji nie pozostało im nic innego, jak pozostać w domach i unikać kontaktu z osobami, które brały udział w defiladzie. Chociaż w Rosji obchodzi się święto zwycięstwa z armią Niemiec w ten sam dzień, obchody przełożono na późniejszy termin, by nie stwarzać niepotrzebnego ryzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmuje
  2. 2-letnia suczka wciąż wygląda jak szczeniak. Jej niecodzienny wygląd nie jest wynikiem żadnej choroby
  3. Relacja z Zakopanego obnażyła prawdę. Przykre słowa wyciskają łzy
  4. Dramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życie
  5. Gigantyczny pożar potężnego wieżowca. Cały w płomieniach, porażające zdjęcia z zagranicy trafiły do sieci
  6. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem. Znamy płeć i imię (FOTO)

Źródło: Interia

Następny artykuł