Europa nakładają sankcjeFot. Pixabay.com/WikiImages/zdjęcie poglądowe

Wprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełnia

Europa już niedługo odczuje sankcje, które dotknął krajów bałtyckich. Potwierdza się czarny scenariusz związany z niestabilną sytuacją, która utrzymuje się już od jakiegoś czasu na wschodzie. Decyzja została już potwierdzona przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Mieszkańcy bałtyckich krajów będą mieli powody do niezadowolenia.

Europa wciąż żyje niespokojną sytuacją na Białorusi. W dodatku nic nie wskazuje na to, by miała się w najbliższym czasie zmienić. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję o nałożeniu restrykcji na członkowskie kraje Unii Europejskiej. Jak dotąd kary zostały wymierzone w państwa bałtyckie. Działania mają być wymierzone w konkretną grupę osób.

Polsat przekazał dramatyczną wiadomość z zagranicy. Niestety, nie żyje PolakPolsat przekazał dramatyczną wiadomość z zagranicy. Niestety, nie żyje PolakCzytaj dalej

Europa pogrąża się coraz bardziej w konflikcie z rządem Białorusi. Kraje członkowskie Unii Europejskiej oficjalnie zajęły stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich naszych sąsiadów, uznając je za niedemokratyczne i nielegalne. Angażowanie się krajów europejskich coraz bardziej frustrowały Aleksandra Łukaszenkę, który zapowiadał reakcję. Szef białoruskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych potwierdził w środę 2 września nałożenie sankcji na kraje bałtyckie.

Europa: Białoruś nakłada sankcje na Litwę, Łotwę i Estonię

Europa dowiedziała się dzisiaj, tj. 2 września, o sankcjach, które Białoruś postanowiła nałożyć na kraje bałtyckie. Reakcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotknie Litwę, Łotwę i Estonię, o czym szef biura poinformował podczas konferencji prasowej w Moskwie. Podjęto decyzję, zgodnie z którą sankcje mają być nałożone na konkretną grupę osób. Podkreślono, że chodzi o działaczy, którzy "rzeczywiście jawnie ingerowali w wewnątrzpaństwowe sprawy Białorusi, wydawały odpowiednie niedopuszczalne oświadczenia, w tym polityczne, co więcej, wysuwały konkretne propozycje w sprawie finansowego wsparcia oponentów władz".

- Uzgodniliśmy wczoraj propozycje i są już one zatwierdzone, o wprowadzeniu asymetrycznych sankcji w stosunku do odpowiednich osób z Litwy, Łotwy i Estonii - oświadczenie białoruskiego Ministra Spraw Zagranicznych cytuje Polskie Radio.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. "Turystyczna bańka" w Europie pękła, stało się. Wprowadzają ograniczenia
3. Sensacyjne odkrycie w Belgii. Podczas remontu fontanny natrafili na legendarny skarb

To może nie być koniec sankcji, które odczuje Europa. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polskie Radio, białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że z podobną reakcją mogą spotkać się inne kraje, które będą nakładały obostrzenia na Białoruś. W poniedziałek 1 września Litwa, Łotwa oraz Estonia postanowiły objąć sankcjami 30 przedstawicieli władz Białorusi, w tym prezydenta Alaksandra Łukaszenkę. Kary zostałe nałożone ze względu na sfałszowane wybory w Białorusi. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o znoszeniu zakazów w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spotkanie ostatniej szansy na linii Barcelona-Messi zakończone. Wiemy, czy obie strony się dogadały
  2. Jurek Owsiak jest wściekły. Publicznie nie przebierał w słowach
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Był najzimniejszy dzień w roku. Mężczyzna zdjął koszulę, aby otulić nią bezpańskiego psa

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł