Europa ChinyFot. TED ALJIBE/AFP/East News/zdjęcie poglądowe

Chiny proszą o pomoc. Unia Europejska miałaby im pomóc w walce z koronawirusem

Europa pomoże w walce z koronawirusem? Chiny wystosowały do Unii Europejskiej apel o pomoc.

Europa jak na razie nie ma jeszcze poważnego problemu z koronawirusem z Chin. Co prawda stwierdzono w różnych krajach Unii Europejskiej przypadki zarażenia, jednak na szczęście są to tylko pojedyncze incydenty. Teraz jednak Chiny zwróciły się z prośbą o pomoc.

Jedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaJedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaCzytaj dalej

Chodzi o pilny zakup zaopatrzenia medycznego, niezbędnego do walki z epidemią koronawirusa. Informację taką przekazały chińskie media, a bazować one mają na rozmowie telefonicznej, którą szefowa KE, Ursulą von der Leyen, miała przeprowadzić z premierem Chin, Li Keqiang.

Europa wesprze Chiny w walce z koronawirusem?

Państwowa agencja prasowa Xinhua przekazała, że premier rzekomo miał zapewniać o determinacji oraz zdolnościach niezbędnych do opanowania epidemii, którymi dysponują mieszkańcy oraz rząd Chin. Jednocześnie podkreślić miał, że kraj ten robi wszystko, aby zapewnić niezbędne środki medyczne oraz zaopatrzenie wykorzystywane na terenach dotkniętych wirusem.

Przy okazji poprosić miał Unię Europejską o pomoc - wyraził nadzieję, że związek państw ułatwi Chinom kwestie zakupu zaopatrzenia od państw członkowskich. To z pewnością byłoby bezpośrednią pomocą w walce z niebezpiecznym koronawirusem, który bardzo szybko się rozprzestrzenia. Do mediów nie dotarła informacja, jak brzmieć miała odpowiedź na tę prośbę.

Sytuacja jest bardzo poważna

Przypomnijmy, że po raz pierwszy wirus pojawił się pod koniec grudnia 2019 roku. Od tamtego czasu Chiny potwierdziły już blisko 12 tys. zakażeń oraz śmierć 259 osób. Niepokojący jest również fakt, że koronawirus bardzo szybko się rozprzestrzenia - jak podaje RMF24, dotarł już do 25 innych krajów, a wśród nich są również kraje Unii Europejskiej.

Do tej pory na szczęście w Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zarażeniem. Kilkukrotnie do szpitala trafiały osoby z podejrzeniem koronawirusa, na szczęście jednak żadne z nich nie zostało potwierdzone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi na ulicy z bezpańskim psem
  2. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  3. PKP znowu rozczarowuje. Koniec z dodatkiem w cenie biletu, trzeba będzie kupować sobie samemu
  4. Pierwszy raz od 200 lat. Mieszkańcy Helsinek patrzą w kalendarze i nie wierzą własnym oczom
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Źródło: RMF24

Następny artykuł