Epidemia okazała się dla Wietnamczyków niegroźna, ponieważ zareagowali na nią szybko i radykalnieFot. Pixabay/Fernando Zhiminaicela/Zdjęcie poglądowe

97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni

Epidemia koronawirusa zbiera żniwo niemal wszędzie na świecie. Ale w tym kraju, który liczy niemal sto milionów ludzi, nie ma ani jednej ofiary. Niemożliwe? A jednak!

Epidemia nie okazała się dla nich groźna – do tej pory z tak ogromnej liczby mieszkańców zaraziło się tylko 320 osób – ponieważ władze zareagowały na nią błyskawicznie i nad wyraz skutecznie. Dzięki temu państwo nie tylko uniknęło ofiar śmiertelnych, lecz także jako jedno z pierwszych wraca do normalności.

Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?Szumowski podał termin i rozwiał wątpliwości. Kiedy koniec z maseczkami?Czytaj dalej

Epidemia im niegroźna, a graniczą z Chinami

Czy Wietnam dokonał niemożliwego? A może właśnie tak powinno to wyglądać we wszystkich krajach na świecie? Sąsiedztwo Chin i prężna turystyka sprawiły, że władze tego kraju natychmiast zareagowały na rozpoczynającą się epidemię i chuchały na zimne, zanim takie podejście stało się standardem w innych krajach. Politycy byli świadomi zagrożenia i szybko podjęli radykalne kroki, które okazały się skuteczne. Gdyby podobnie zachowali się obywatele innych krajów, być może do pandemii, która wstrząsnęła światem, w ogóle by nie doszło.

Wietnam jako wzór do naśladowania

Kiedy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia o bliskim sąsiedztwie epicentrum choroby, władze Wietnamu natychmiast wydały decyzję o zamknięciu granic. Każdy Wietnamczyk, który wracał do kraju, był obowiązkowo poddawany kwarantannie, a każda mała miejscowość, w której wykryto koronawirusa, była izolowana. Po wietnamskich miastach dwa razy dziennie jeździły też pojazdy, które informowały o tym, gdzie pojawiły się zachorowania.

Restrykcyjna polityka pozwoliła opanować epidemię w imponującym tempie. 20 dni izolacji wystarczyło, by Wietnam zaczął na nowo otwierać sklepy i by ludzie zaczęli znów normalnie wychodzić na ulice. Wkrótce zostaną otwarte również szkoły i przedszkola, w których każdy uczeń będzie miał codziennie mierzoną temperaturę.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzecznik rządu powiedział wprost o wakacjach 2020. Polacy muszą uważać na jedną rzecz
2. Policja ostrzega przed nową metodą oszustów. Ostatnio zyskuje ona mocno na popularności

Od połowy kwietnia w Wietnamie nie odnotowano nawet jednego nowego zachorowania. Wszystko wskazuje na to, że ten azjatycki kraj świeci przykładem dla świata, jak należy postępować w obliczu epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jackowski był pewny swego, niestety, wszystko zaczyna się spełniać. Sytuacja jest bardzo poważna, głos w sprawie zabrała Komisja Europejska
  2. Twoje dziecko boi się zwierząt? Wiemy jak oswoić lęk
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Radosław Majdan został oskrażony o ukrywanie pedofila. Reakcja bramkarza była natychmiastowa, zapowiada poważne kroki

Źródło: Chillizet

Następny artykuł