Epidemia wymusza na Ukrainie radykalne kroki.Fot. Turysci.pl

Wpisali Polskę na listę "czerwonej strefy". Wszystko przez epidemię koronawirusa

Epidemia wymusiła na miejscowym rządzie radykalne kroki wobec Polski. W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem, turyści znad Wisły trafili do “czerwonej strefy”. Są jednak pewne rozwiązania, ale wymagają niemałego zachodu.

Epidemia może pokrzyżować plany wakacyjne osobom, które w tym roku chciały postawić na urlop za wschodnią granicą. Niestety, rząd krajowy postanowił wpisać Polskę do tzw. czerwonej strefy, czyli grupy państw o wysokim ryzyku epidemiologicznym. Jest jednak rozwiązanie.

Wprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatycznaWprowadzają stan klęski żywiołowej i godzinę policyjną. Sytuacja za granicą jest dramatycznaCzytaj dalej

Epidemia pokrzyżuje plany miłośnikom wschodu

Jak podają dziennikarze Interii, ukraińskie Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło rewitalizację listy państw z tzw. strefy zielonej i strefy czerwonej. Ze względu na wysokie wskaźniki na terenie Polski (które już teraz wzbudzają dużo kontrowersji w samym rządzie), wschodni sąsiad postanowił przenieść turystów znad Wisły do grupy wysokiego ryzyka. Tak też epidemia może pokrzyżować plany wyjazdowe osób, które chciały spędzić urlop we Lwowie, Kijowie, czy Odessie, jednak jest pewien sposób na “obejście” przepisu.

Według ustaleń Interii epidemia w Polsce jest dla władz w Kijowie o tyle niepokojąca, że turyści przyjeżdżający znad Wisły muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie lub posiadać ważny test na obecność covidu. Jednakże negatywny wynik badań nie gwarantuje obejścia samoizolacji - dokumenty muszą być potwierdzone przez lekarzy najpóźniej 48 godzin przed wjazdem na teren Ukrainy. Pojawia się także pewna nadzieja w przyszłych decyzjach kijowskich władz.

Epidemia “aktualizowana” co tydzień

Epidemia w Europy spowodowała, że Ukraina oprócz Polski w “strefie czerwonej” umieściła również Niemcy, Francję, Czechy, Litwę, Bułgarię, Albanię, Czarnogórę, Węgry, Rosję, a także Chiny, czy Gruzję. W grupie o minimalnym zdaniem władz w Kijowie, ryzyku znalazła się Szwecja, Portugalia, Chorwacja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy. Co ważne, jednak skład może ulec zmianie już za tydzień.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Ukraina ma aktualizować listę co 7 dni, a nowe zasady sanitarne mówią o braniu pod uwagę przede wszystkim procentowych wzrostów zachorowań w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Tym samym, jeśli wskaźnik jest wyższy, niż 30 proc., dany kraj trafi do “strefy czerwonej”. Pozostaje liczyć, że epidemia w Polsce wkrótce osiągnie próg akceptowalny przez władze wschodniego sąsiada.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szarpanina na planie „Top model”. Krupa i Wieniawa nagle zaczęły się kłócić, wszystko zarejestrowała kamera
  2. Szok. Wielka gwiazda nie zagra w Lidze Mistrzów. Piłkarz chce nagle zakończyć karierę, bo przyłapał żonę na zdradzie
  3. Są najnowsze, pilne wiadomości ws. zakażonego senatora. Trafił do szpitala, a jeszcze kilka dni temu brał udział w dużym zgromadzeniu
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł