Energylandia przyciąga tłumywikipedia.org Tom a CC BY-SA 4.0

Byliście w Energylandii? Co roku przyciąga tłumy

Energylandia słynie ze swoich kolejek górskich. Nie bez powodu jest nazywana największym polskim parkiem rozrywki - oferta jest naprawdę szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Nic dziwnego, ze co roku przyciąga całe rodziny i grupy przyjaciół.

Energylandia zachwyca turystów bogactwem rozrywek, które można znaleźć w jednym miejscu. Na powierzchni 35 hektarów znalazły się nie tylko sztandarowe roller coastery, ale też wiele innych atrakcji, nie tylko ekstremalnych. Mocne wrażenia oraz relaks, do tego niemal bajkowa atmosfera, pozwalają totalnie odciąć się od szarej codzienności, zapomnieć o problemach i naładować akumulatory.

345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjach345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjachCzytaj dalej

Energyladnia oferuje rozrywki dla każdego

Śmiało można założyć, że Energylandia jest jedną z największych atrakcji w województwie małopolskim. Park rozrywki powstał w 2014 roku i niemal od razu cieszył się ogromnym zainteresowaniem, które rośnie z roku na rok. Na samym początku park rozrywki mógł się pochwalić 250 tysiącami odiedzających, ale już w 2019 roku było ich ponad półtora miliona.

35 hektarów powierzchni zostało podzielonych na 5 stref tematycznych, a całość ma w ofercie około 80 różnego typu atrakcji, które zostały dopasowane do różnych kategorii wiekowych. Na terenie Energylandii znajdziemy zatem Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstramalną, Big Milk Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis. W każdej z nich znajdują się unikatowe elementy, dzięki którym każdy gość znajdzie coś dla siebie. Dla fanów mocnych wrażeń najlepsze będą hyper coastery, kolejki górskie, strefy swobodnego spadku czy wahadła. Fani zabawy w wodzie mogą krozystać ze zjeżdżalni wodnych i 3 basenów, z kolei zwolennicy spokojnego spędzania czasu mają do wyboru karuzele, kolejki widokowe czy diabelski młyn. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na turystów, a ciągle powstają nowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy termin
2. Radio Maryja nie odpuszcza. Tadeusz Rydzyk poszedł na wojnę, na antenie padły zadziwiające słowa
3. Wszyscy mieli nadzieję do ostatniej chwili. Niestety nie żyje, Zakopane w żałobie

Najwięcej osób przybywa do Energylandii latem, ale park rozrywki działa także jesienią. Z okazji Halloween szykuje się sporo nowych atrakcji i klimatyczny wystrój, który pozwoli starszym i młodszym zabawić się w nieco upiornym klimacie. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić tego miejsca w wakacje. A wy już byliście w Energylandii? Jeśli tak, jak wspominacie wizytę? Co podobało wam się najbardziej? Napiszcie też w komenatrzu, którą atrakcjuę najbardziej polecacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca autobusu podczas burzy zobaczył bezdomne psy. Bez wahania złamał wszystkie zasady
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Weszli do opuszczonego domu w środku lasu. Wewnątrz znaleźli rzeczy, o których nawet im się nie śniło
  4. Kasia Tusk pokazała, co robi na plaży. Wszyscy patrzą na 1 szczegół, fanki zielenieją z zazdrości
  5. Steffen Möller zabłysnął w "Europa da się lubić", nagle zapadł się pod ziemię. Wydało się, czym się dziś zajmuje
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł