Energylandia z koronawirusem?Fot. Pixabay.com/Karsten Paulick

Szukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirus

Energylandia i sanepid poszukują osób, które pod koniec miesiąca przebywały na terenie zatorskiego parku. Służby wydały oficjalny komunikat. Weszły również obostrzenia związane z tzw. żółtą strefą.

Energylandia stała się obiektem kontrowersji zaraz po interwencji sanepidu. Według relacji dziennikarzy z RMF FM służby sanitarne szukają osób, które odwiedziły znany park w ostatnim tygodniu lipca. Goście są proszeni o niezwłoczny kontakt z najbliższą placówką PPIS.

39 ofiar śmiertelnych. Wszyscy byli na jednej łodzi. Tragiczne wieści ze świata39 ofiar śmiertelnych. Wszyscy byli na jednej łodzi. Tragiczne wieści ze świataCzytaj dalej

Energylandia z koronawirusem? Sanepid szuka gości

Jak podaje redakcja RMF FM, Energylandia w Zatorze (województwo małopolskie) najprawdopodobniej stała się miejscem przebywania nosiciela covidu. Obecnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wystosował oficjalny komunikat do odwiedzających. Padła również konkretna data, kiedy to potencjalnie odnotowano obecność covidu na terenie parku.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu zwraca się do osób przebywających w Parku Rozrywki w Zatorze "Energylandia" w dniu 28 lipca 2020 roku o kontakt telefoniczny z najbliższa stacją sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania - taką wiadomość na Facebooku opublikowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie - czytamy w komunikacie cytowanym przez RMF FM.

Energylandia a nowe zasady i żółta strefa

Co więcej, Energylandia od 17 lipca wprowadziła szereg przepisów sanitarnych, które obejmą każdego gościa przebywającego na terenie obiektu. M.in. powierzchnia na jednego zwiedzającego to około 5m2, a administracja zezwoli na korzystanie z atrakcji wyłącznie po założeniu maseczki (na alejkach spacerowych nie są obowiązkowe, lecz “zalecane”). Dochodzi również kwestia tzw. żółtych stref.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści
2. Kapitalne wieści dla niemal pół miliona Polaków, dostaną podwyżki. Szykuje się złota jesień

Ponadto, Energylandia, jak i cały powiat oświęcimski znalazł się w strefie “żółtej”, a więc rząd nałożył na region kolejne obostrzenia. Są to m.in. limity uczestników w wydarzeniach sportowych (25 proc. publiczności) oraz kulturalnych (25 proc. widowni lub maksymalnie 100 osób na terenie otwartym). Co więcej, w lokalach gastronomicznych na jedną osobę przeznaczone są 4 m2, a podczas seansów obowiązuje wyłącznie 25 proc. standardowej widowni.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny straszliwy wypadek na trasie Tour de Pologne. Helikopter ratunkowy zabrał poszkodowanego
  2. Pani Teresa dodzwoniła się do programu na żywo w TVN24 a dziennikarze oniemieli. Nagranie podbija sieć
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. Mężczyzna złapał wyrzuconego na plażę rekina za ogon. Dramatyczne sceny nagrała kamera

Źródło: RMF FM

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł