Ekologia powinna być ważnapixabay.com RitaE

Co sądzicie o zwiększeniu kar za śmiecenie na szlakach turystycznych i plażach?

Ekologia powinna być ważnym tematem dla każdego człowieka. Niestety, nie zawsze tak jest. Zdarza się, że niektórzy wciąż śmiecą bez opamiętania w lasach, na szlakach lub plażach. Jakie kary powinny dostawać takie osoby?

Ekologia ma na celu sprawienie, by wszystkim żyło się lepiej, a przede wszystkim, by zadbać o naszą planetę. W końcu tylko my możemy zadbać, aby widok z plaż nadal były piękne, a zwierzęta bezpieczne. Niestety co jakiś czas media donoszą o kolejnych wysypiskach śmieci w lasach, a w mediach społecznościowych pełno jest zdjęć zaśmieconych szlaków turystycznych.

Ekologia powinna być ważna dla każdego

Nawet dzieci wiedzą, że śmieci nie tylko powinny trafiać do kosza, ale też powinny być segregowane, by można zrobić z nich ponowny pożytek. Turyści jednak często zdają się zapominać o tej zasadzie. Na wycieczki zabierają ogromne ilości przekąsek i napojów, a puste opakowania zadarza im się rzucać gdziekolwiek lub zakopywać w piasku na plaży. To wyjątkowo okropna, egoistyczna postawa. Ich nieczystości muszą być później zbierane przez inne osoby, a z kolei ludzie chcący cieszyć się widokami nie mogą tego robić.

Stąd nasze pytanie: co sądzicie o wysokości kar za wyrzucanie odpadów w takich miejscach jak szlaki turystyczne czy plaże? Powinny być większe? A może kilkaset złotych mandatu w zupełności wystarcza?

Następny artykuł