Ekologia dla niektórych się nie liczyPixabay.com coombesy

Czy kary za wyrzucanie śmieci do lasu powinny być wyższe?

Ekologia jest w obecnych czasach ważnym zagadnieniem. Społeczeństwo jest stale edukowane, jak ma dbać o środowisko tak, by zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na przyrodę. Niestety, skutek nie zawsze jest taki, jak powinien.

Ekologia stara się wprowadzić w życiu ludzi szereg zmian, które mają pomóc wsystkim dbać o Ziemię. Recykling czy oszczędzanie energii to tylko niektóre ze sposobów, dzięki którym można zadbać o środowisko. Zalety ekologicznego życia zdają się być ciągle promowane w mediach, jednak argumenty nie przemawiają do wszystkich. Nadal zdarzają się osoby, które nie przejmują się wpływem człowieka na świat.

Fatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaFatalne wiadomości z Chin. Doszło do wycieku w fabryce, tysiące osób zakażonych, nie chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Ekologia nie dla wszystkich jest ważna

Coraz więcej osób decyduje się zmienić swój styl życia na bardziej eko. Sortowanie odpadów stało się częścią życia w wielu polskich domach i nawet przedszkolai wiedzą, jakie śmieci należy wrzucać do odpowiednich worków czy kontenerów. Schemat jest wyjątkowo prosty. Kolor żółty - platik i metal, niebieski - papier, zielony - szkoło, brązowy - odpady biodegradowalne, czarne - zmieszane. Obecnie w wielu miejsach użyteczności publicznej, jak szpitale, szkoły i galerie handlowe, można znaleźć specjalnie oznakowane kosze. Wszystko po to, by ułatwić ludziom rozsądne pozbywanie się odpadów oraz utrwalić w ich pamięci, jak poprawnie należy to robić.

Dzisiaj grzeje: 1. Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga
2. Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
3. TVN: Zamykają granicę z Polską. Nasz sąsiad nie pozostawia złudzeń

Aż ciężko uwierzyć, że mimo to zdarzają się osoby, które wolą zostawić swoje śmieci w takich miejscach jak na przykład las. Wywożą całe worki na łono natury, gdzie je porzuają. Później nieczystości zalegają miesiącami, często nawet latami, w trawach i między drzewami. Nie tylko psują krajobraz oraz możliwość spokojnego wypoczynku, ale przee wszystkim zanieczyszczają glebę. Co gorsza, dzikie zwierzęta często cierpią przez takie zachowanie. Nieświadome zagrożenia zajadają plastikowe odpady, które mają fatalny wpływ na ich organizm. Niedawno jeszcze wszyscy byli przejęci rybami, wewnątrz których znaleziono plastikowe słomki wyrzucone przez turystów do morza.

Stąd nasze pytanie: co myślicie o zwiększeniu kar dla osób, które udało się przyłapać na wyrzucaniu śmieci w lesie? Powinny być większe czy obecne są wystarczające? Podzielcie się swoją opinią w komentarzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Całe życie dokarmiała bezdomne psy. Kiedy odeszła, na pogrzebie zjawili się niespodziewani goście
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  4. Los koni z Morskiego Oka przesądzony. Niestety, zapadła decyzja
  5. Polsat potwierdził, spełnia się czarny scenariusz w Zakopanem. Niestety
  6. Konie nie przestaną jeździć trasą do Morskiego Oka. Poprawka upadła, skandaliczne uzasadnienie

Następny artykuł