ekologia czarny scenariuszEast News AFP

Czarny scenariusz spełni się błyskawicznie. Eksperci nie mają złudzeń, że najbliższe miesiące będą najważniejsze

Ekologia to temat, który obecnie wymaga coraz większej uwagi. Eksperci przestrzegają przed czarnym scenariuszem, który może spełnić się o wiele wcześniej, niż nam się wydaje. Naukowcy są zgodni w kwestii, że najbliższe miesiące będą najważniejsze. Jeśli nie podejmiemy odpowiednich działań, skutki mogą być katastrofalne.

Ekologia stawia przed państwami kolejne wymagania - niezbędne do tego, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. Zdaniem ekspertów zagrożenie jest coraz większe i od tego, czy spełni się czarny scenariusz związany ze zmianami klimatu, zależy postawa państw oraz organizacji w ciągu najbliższych miesięcy. Dyrektor Międzynarodowej Agencji Energetycznej Fatih Birol nadchodzi najlepszy czas, aby zadbać o ograniczenie szkodliwej emisji dwutlenku węgla.

Dramat na południu Polski, dwie osoby zginęły. Ujawnili nowe ustalenia, okropneDramat na południu Polski, dwie osoby zginęły. Ujawnili nowe ustalenia, okropneCzytaj dalej

W momencie, gdy cały świat stopniowo budzi się z paniki, którą wywołał koronawirus, ekologia znów zaczyna coraz częściej pojawiać się w mediach. Paradoskalnie pandemia koronawirusa, która na chwilę zamroziła prawie cały świat, pozwoliła złapać przyrodzie oddech. Natura niewątpliwie skorzystała na wstrzymanym przemyśle, w wielu regionach poziom zanieczyszczeń w powietrzu zauważalnie spadł. Wielu ekspertów ma jednak obawy, że teraz wiele przedsiębiorstw będzie chciało zrekompensować sobie straty, co grozi emisyjnym boomem cieplarnianym.

Ekologia: kluczowe będą najbliższe miesiące

Ekologia znów wraca na świecznik. Międzynarodowa Agencja Energetyczna przeprowadziła kalkulacje dotyczące emisji dwutlenku węgla. Zdaniem ekspertów ograniczenie produkcji szkodliwych substancji w ciągu najbliższych miesięcy będzie kluczowe, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. Dyrektor organizacji podał nawet konkretny okres. Jego zdaniem świat ma 6 miesięcy na to, aby drastycznie ograniczyć emisję CO2. Z analiz wynika, że będzie to miało wielki wpływ na stan środowiska za 3 lata.

- Jeśli nie podejmiemy działań, na pewno zauważymy odbicie w emisji gazów cieplarnianych. Jeśli to się wydarzy, ciężko będzie przewidzieć, czy kiedykolwiek uda się z powrotem ją obniżyć. Dlatego właśnie namawiamy rządy do dbania o odpracowywanie strat w sposób zrównoważony - słowa Fatiha Birola cytuje Guardian.

Ekologia stawia obecnie niezbędne zadania, które pomogą uratować nasz świat przed katastrofą klimatyczną. Według dyrektora Międzynarodowej Agencji Energetycznej obecna sytuacja środowiska wymaga obniżenia emisji dwutlenku węgla w trybie zdecydowanym. Birol podkreśla też, że nie może być do ruch tymczasowy, ale stały, ponieważ w innnym przypadku nie da się osiągnąć zakładanego w paryskim porozumieniu klimatycznym z 2015 r ograniczenia globalnego ocieplenia do wartości poniżej 2°C.

Dzisiaj grzeje: 1. Podróżujesz samochodem? Za brak jednego elementu przewidziane są wysokie kary
2. Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończym

Zdaniem wielu ekspertów ekologia jest teraz jednym z najważniejszych zagadnień, jakie powinno poruszać się na całym świecie. Międzynarodowa Agencja Energetyczna dzisiaj tj. 18 czerwca opublikowała tegoroczny raport wraz z analizą przeprowadzoną wraz z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Dane udowadniają, że na lata 2021-2023 istnieje możliwość ograniczenia rocznej emisji gazów cieplarnianych o 4,5 miliarda ton. Eksperci podkreślają, że istotnym ruchem będzie zwrócenie się kierunku energii pozyskiwanej z wiatru i słońca. Niedawno w jednym z naszych artykułów pisaliśmy o niesamowitej zmianie na mapie Polski, którą widać nawet z kosmosu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)
  2. Jarosław Kaczyński nie spędza urodzin sam. W drodze na Wawel towarzyszyła mu wyjątkowa przyjaciółka
  3. Najgorszy możliwy scenariusz się potwierdził. Służby ogłosiły, chodzi o Polkę
  4. Prezydent oraz jego żona zakażeni koronawirusem. Media obiegły najnowsze, przykre wiadomości z Hondurasu
  5. Częściowo przedłużają zakaz w Polsce. Wielu Polaków na pewno nawet nie wiedziało
  6. Husky zaczepił dziecko łapą po twarzy. Ojciec próbował uspokoić synka, jest nagranie

Źródło: Noizz

Następny artykuł