Turysci.pl
valeriia-bugaiova- pPHgeHz1uk-unsplash

fot. Unsplash/ @bugaiova_valeriya (zdjęcie ilustracyjne)

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

7 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas pobytu w 5-gwiazdkowym hotelu w Egipcie 47 turystów zaczęło się skarżyć na dolegliwości żołądkowe i trafiło do szpitala. Sprawą zainteresowała się policja i prokuratura. Hotel został zamknięty, a zastępca dyrektora ds. żywności oraz dwóch pracowników zostało zatrzymanych.

Zdarzenie miało miejsce w 5-gwiazdkowym hotelu AMC Royal Hotel, leżącym w Hurghadzie, we wschodnim Egipcie, nad Morzem Czerwonym. Lokalne media poinformowały, że po zjedzeniu obiadu spora grupa urlopowiczów skarżyła się na problemy żołądkowe.

ryś w gorcach

Fotopułapka w Gorcach uchwyciła trzy rysie. To kotka z dwoma młodymi

CZYTAJ DALEJ

Egipt. Blisko 50 turystów trafiło do szpitala z zatruciem

47 osób zostało przewiezionych do szpitala, gdzie stwierdzono u nich zatrucie pokarmowe. Wśród turystów, którzy trafili do ośrodka medycznego było: 29 Rosjan, 14 Estończyków i czterech obywateli Czech.

Według lokalnych mediów osób, którym zaszkodziło jedzenie, mogło być znacznie więcej. Takie informacje nie zostały jednak przez nikogo potwierdzone.

Jak przekazała Egipska Federacja Izb Turystycznych, stan zdrowia pacjentów jest zadowalający, stabilny i nie zagraża życiu. Turyści mają zostać wypisani ze szpitala w poniedziałek.

Hotelowi grożą wysokie kary

– Na hotel zostaną nałożone wysokie kary. Grozi mu zamknięcie oraz cofnięcie koncesji za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych dotyczących żywności, napojów i usług – czytamy w oświadczeniu Egipskiej Federacji Izb Turystycznych.

Sprawą zainteresowały się służby: do hotelu weszła już prokuratura, która postawiła zarzuty zastępcy dyrektora ds. żywności i napojów, specjaliście ds. jakości i szefowi kuchni.

W ciągu najbliższych dni zeznania w sprawie mają złożyć także inni pracownicy hotelu. Póki co wszyscy mieli zaprzeczyć oskarżeniom, że intencjonalnie narazili życie gości hotelowych.

Pięciogwiazdkowy hotel po tym incydencie został zamknięty, a dyrektor zawieszony. Cofnięto mu również pozwolenie na pracę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >

Świat

USA podaje szczegóły otwarcia granic dla turystów z Europy

Czytaj więcej >